Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. duyurular - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  duyurular

  1) kişisel menude bulunan duyurular kismi hallolana degin duyurylari buradan yapacam.
  yazar arkadaşlarimiza minik bir hatirlatmam olacak..birebir sozluk dahilinde kişilerin kişiliklerine ve inanclarina saldirmak, ideolojik amaclarla entryler girmek, siyaset yapmak, her ne şekilde olursa olsun huzursuzluk yaratmak yahut zemin hazirlamak kesinlikle ama kesinlikle yasaktir..bunu siklikla tekrarlamaktan ben usandim fakat kimi arkadaşlarimiz hala bu tutumlarindan vazgecmediler..durumun ozeti şudur ki; her kim yukarida sayilan maddeleri cigner, aksine tutumlar sergiler ve "ben bildigimi yaparim kimse de bana bişi yapamaz" anlayişi ile hareket ederse, yanildigini kisa zaman icerisinde anlayacaktir..biz burada eglenecez.biz burada bilgilerimizi paylaşacaz.biz burada dostluklarimizi pekiştiricez..ya bu anlayişa uyacaksiniz, yahut yol yakinken, henuz fazla emeginiz yokken gideceksiniz..biz bizim emeklerimizi bu kadar cabuk ve bu kadar kolay kimseye harcatmayiz..beni seversiniz yahut sevmessiniz..o tamamen sizin kişisel sorununuz..fakat bir gercek var ki burada benim kurallarima gore oynamak durumundasiniz..farkindayim..bu entry oldukca kati ve "astigim astik kestigim kestik" bir uslupla yazildi..umarim durumun ciddiyetinin farkina varmanizi saglamiştir..iyi eglenceler dilerim..saygilarimla..

  2) birebir sozluk ile alakali sorularinizi bizlere messenger yolu ile sormak yerine lutfen s.s.s. bolumunu deneyiniz..boylelikle biz bireylere degil tum yazarlara hitaben cevap vermiş olabiliriz..unutmayin ki sizin sorunuzun aynisini 50 ayri kişi daha sorabilir..

  3) mail onaylama sorunu ortadan kaldirilmiştir..şu andan itibaren yazar adaylarimizin mail onayla linkine tiklayarak yazarliklarini aktif hale getirmeleri gerekmektedir..

  4) onay bekleyen kullanicilar

  5) kişisel menü bünyesinde bulunan gelen kutusu , yeni mesaj kısmı full force 98 oktanlık opet gibi bıngıl bıngıl çalışıyor.
  döncem ben sana

  6) bazı başlıklar içerisinde entryler gözükmemektedir. bunun sebebi girilen entrylerin yazarlarının yöneticilerimiz tarafından onaylanmamasıdır. entryi yazan yazarlar onaylandıktan sonra gözükmeyen entryler görünüme açılacaktır. önemle duyurulur

  7) bkz., gbkz., abkz., lardaki türkçe karakter problemi giderildi. sistem türkçe karakterleri otomatik olarak latin karakterlere cevirerek başlık karışıklığını önlemiş olacak.

  8) sayin yazarlarimiza onemle duyurulur...birebir sozluk bunyesinde yazar olmak ve yazar olarak kalmayi devam ettirebilmek amaci ile uymaniz gereken bir iki basit kural vardir..başliklar altinda dialoga girmemek, sozlugu irc, icq, yahut msn turunde sohbet programlari ile kariştirmamak, ideolojik empoze fikrini kafanizdan tamamen silmek, siyaset yapmamak, kişilerin kişilik haklarina saldirmamak, kişilerin deger yargilarina acikca tacizde bulunmamak ve en onemlisi ulu onder ataturk un manevi hatirasina saygisizlik yapmamaktir..kisacasi anayasa da illegal olarak tanimlanan herşey birebir sozluk bunyesinde de illegaldir, yasaktir..bu tur girişimler hemen durdurulacak ve girişimde bulunanlar hakkinda sozluk dahilinde agir olabilicek kimi yaptirimlar uygulanacaktir..sozluk asla siyasi bir arena haline getirtilmeyecektir..yazarlarimizin bu konuda duyarli olmalarini onemle rica ediyorum..ayrica sozlugun yonetim sekli

  9) arkadaslar "ulan bu online niyaziler birbirini tutmuyor ne iştir" diye düşenebilirsiniz ve düşünmektede haklısınız. nedeni ise bir zaman ayarsızlıgı. ayarı görmek için gel üstüne menüsündeki online niyazilerin zaman ayarı 2dk kişisel menudeki ve mesaj sistemindeki zaman ayarı 3dk oldugundan online sayısı tutmuyor. en kısa zamanda duzeltilecektir bilginize.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük