Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. pentagram - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  pentagram

  1) turk metalinin en baba ismi olan grup...
  popcular disari
  pentagram
  trail blazer
  anatolia
  unspoken
  gibi albumleri mukemmeldir...

  2) türk metalinin dünya çapındaki grubu.1986 yılında davulda cenk ünnü ve gitar-vokalde hakan utangaç tarafından bursa'da kuruldu.1987 yılında gruba basçı tarkan gözübüyük ve gitarda ümit yılbar'ın katılmasıyla konserler vermeye başladılar.


  1990 - pentagram
  1992 - trail blazer
  1997- anatolia
  1998 - popçular dışarı (konser kayıtları)
  2001 - unspoken  3) gunduz gece coverıyla aklimi basimdan almis grup.simdi vokaller murat ilkan a aittir fakat zamaninda demir demirkan ve ogün sanlisoy ile calismisliklari da vardir.

  4) yurt disinda mezarkabul olarak bilinirler.

  5) pentegram diyenlerde vardır,uzak durulmalıdır

  6) bir işaret. satanizmle alakası yoktur fakat satanist zibidiler kullanır. bu yıldızdaki dört köşe elementleri temsil eder,aşağıya bakan köşe ise insanın ruh halini. aynı zamanda hz. süleyman'ında işaretidir. ayrıca bu yıldız ters durmaz, durmayadabilir esasen. pentagram sandığımız şey ters pentagramdır.

  7) 1985ten beri metal.in memleketimizdeki en buyuk ismi...100bine ulasmis bir satis yakalayan anatolia ile beraber yurt disinada acilmislardir...
  popcular disari isimli bir konser albumleri vardırki bu tarz bir albumun adinin boyle konulmasi zaten gelismekte olan bir sektorun zarara ugramasina yol acmistir...her turden dinleyiciyi cekip metal muzigi trend.den cok yasam bicimi olarak kabul ettirmek memleketimizde bu sektorun ilerlemesindede en buyuk ilerleme olucaktir...
  rapstar

  8) heartagram

  9) trail blazer adlı albümleri mükemmeldir. heavy metal in türkiyedeki zirvesini oluşturmaktadırlar. bence dünyadaki pek çok gruptan çok daha kaliteli,dolu ve güzel müzik yapmışlardır. ümit yılbar adını bilenler bilir.o bir asteğmen idi. açıkhavada whereever i roam coverları yaptıkları günleri de biliriz, şimdiyi de. cenk ünnü kimseyi unutmaz,demirel gibidir. tarkan çoook karizmatik ve süper bir basçıdır. hakan bu riffleri nerden bulmaktadır.demir demirkan bir virtüözdür.severim ben bu grubu.
  grindcore dalında da ülkemizde süpper bir grup vardır...onlarda pentagram gibi dünya çapındadırlar.isimleri cenotaph tır.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük