Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. nokia - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  nokia

  1) kaliteli cep telefonları üreten firma. finlandiya'lidir kendileri.

  2) an itibari ile en çok tercih edilen cep telefonu markası.

  3) finlandiya'da bulunan en unlu sirket.
  http://www.nokia.ca/english/index.asp

  4) connecting people

  5) 6610, 6230, gibi yeni version cep telefonlari üretiminden sonra, pek cok kitleyi kullanicisi haline getirmiş olan, mobil iletişim cihazlari üreticisi.

  6) fin malı olan,türkiye'de en çok tutulan cep telefonu markası.sanki bi pok varmış gibi herkes onu tercih ediyor ancak gerçek şu ki bu sadece kaliteli reklam ve sürü psikolojisi olayı.insanlar kullandıkları şeyi yaygınlaştırıyorlar ve bu da yaygınlaşan şeyi kaliteli kılıyor dolayısıyla insanlar direkt olarak bu markaya odaklanıyorlar.zira motorola da amerikanın en çok rağbet gören cep telefonu markası yani iyi telefon her yerde iyi olarak kabul edilmiyor.

  7) nokia'nin turkiye piyasasindaki bu ustun basarisi (%60 'mis pazar payi sanirim) gorunume ve user friendly'lige verdigi onemden kaynaklaniyor. sonucta turkiye'deki 30 yas ustu insanlarin cogu telefonunu ozelliklerinden bihaber bir sekilde kullaniyor (calar saat, arama, ve mesaj.. haa bir de futbol mac sonuclari..). bu yuzden ericsson'un yaptigi gibi el yazisini taniyabilen, outlook'tan yaptiginiz ajandayi telefonla aktarabilen ve sizi uyaran, 1 mb hafizasi olan, pop3 email'inizi kurabildiginiz bir telefon bazi merakli gencler disinda cogu kisinin ilgisini cekmiyor. nokia da bu noktayi yakalayip "bilgisayara baglayip bmp kopyalayabilirsiniz" gibi yenilikler getirmeyen ama telefonlarda da bir moda olusturup, gorunumu şik, kullanimi kolay ve basit telefonlar yapmasi, pazardaki basarisini arttiriyor. yani nokia en iyi telefonu degil de en cok talep gorecegini dusundugu telefonu yapmakta cok basarili olan, iyi bir pazarlama firmasi.

  8) finlandiya'dan ülkemizi sömüren cep telefonu firması.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük