Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. charles darwin - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  charles darwin

  1) evrim teorisi yaraticisi

  2) Beagle adli gemiyle galapagos adalarinda turlerin kokeni hakkinda incelemeler yapmis ingiliz bilim adami.Arastirmalari sonucu sudan karaya canliligin gecisinde insanin ve tum memelilerin atasinin bocek yiyen fare oldugu kararina varmistir.Biyolojik,sosyal,antropolojik verilerle de fikrini desteklemeye calismistir.Zira ortama adapte olamayan canlilar zamanla yemek sikintisi sonucu yokoluyor ancak adapte olanlarin soyu devam ediyordu demektedir.Ancak su sorunu cozememistir madem evrim devam eden bir surectirde neden bir fare ya da maymun evrimleserek insan haline donmemektedir?Bir kisim ilimsel dogruluklari oldugu gibi bir cok yanlisida iceren bir ogreti sahibidir.adaptasyon dogrularindan birisine ornektir.Yaradilisci mantikla darwinist mantigin catismalari gunumuzde bile devam etmektedir.

  3) hangi akla hizmet ettiği belli olmayan,garip fikirler ortaya atan ingiliz doğa bilimcisi.

  4) 1859 da cikan "the origin of species by means of natural selection or the preservation of favoured races in the struggle for life" adli kitabinda dogal seleksiyon kavraminini one suren 12 subat 1809 - 16 mart 1882 tarihleri arasinda yasamis arastirmaci.


  5) avustralya'nin kuzeyinde bir sehir.

  6) harun yahya'nın ekmek teknesi.

  7) evrim teorisini ortaya atan adam.ona göre her sey bir seyden gelismistir ama ilk seyin nasıl gelistiğini anlatırken çok komiktir.

  8) hacı sakalı bırakan,yakışıklı(!) doğa bilimcisi.allah gani gani rahmet eylesin(!)...

  9) hala yasadıgını tahmin ettigim kişi... ortaya attıgı tez surekli evrim geciriyo...:) sapıtmıs, beyni olmadıgını zannettigim sahıs..
  -sus ayıp ,, ölünün arkasından konuşulmaz... :)

  10) varoluştan bu gune herşeyi aciklamiş olan şahsiyet . hatta cehaletin temsilcileri ile nasi geldik haci diye acilan bir sohbetin uzerine darwinin teorisini benimsediginizi soylediginiz an size soyle moron otesi bir cahillik ornegi sunarlar (hem beyin yok hem bilgi yok) . hee evet siz maymundan geldiniz dimi ay ne salaksiniz ya bunada inaniyosunuz ya . icinizden nasi actim bu sohbeti boyle bir suzme salak ile nasi bu diyaloga girdim diye yakinirsiniz fakat artik ok yaydan cikmistir ve bu muhabbetten sikilana kadar devam edecektir . anlamamakta israr edecektir .

  11) kendi teorisini kendi yazdıgı kitapta defalarca cokerteen sahsiyet.. kitabında bu tezleri ortaya attıgında alkollu oldugunu itiraf etmistir... yani kafası pek te yerinde degildir.daha sonraları bu tez hosuna gittigi icin iddiasını surdurdugu de yazar...ve hala insanlar boyle bi sekilde ortaya atılmıs bi iddianın pesinden körü körüne nasıl olur da kosarlar anlamak mumkun degil...nasıl olurda varolus kör tesaduflerle acıklanabilir.. o zaman yasamdan sonrasını da acıklamalı evrim teorisi.. canlı varlıgını bu sekilde acıkladı diyelim.. o zaman o muntazam buyuklukteki evrenin de varolusunu acıklasın...o kimden evrimlesmis acaba. ayrıca evrenin yaratılısı anlatılırken bahsedilen bigbang olayı bi cok evrimci bilimadamının iddiasından vazgecme derecesine gelmesini saglamıstır... bigbang hakkında arastırma yaparsanız ne dedigimi daha iyi anlarsınız...

  12) kulaktan dolma bilgi ile , komik sokak agizlariyla eleştirilen insan . en buyuk dayanagi materyalizmdir . bu artik bir kombinasyon haline gelmiştir . metafizige karsilik materyalizm bu kavramlari dahi bilmeden elestrilmemesi gerektigini dusundugum insan .

  materyalizm

  13) yıllarca arastırma yapıp hakkında konusan insanlara dahi mesela ,harun yahya, cahil, arastırmadan konusan insan gözuyle bakılır.. maddeciliigin önderlerinden , kendi dedigine kendi dahi inanmayan, pesinde köpek gibi dolasan insanların bir coguna (bunlara turkler de dahil) evrimini tamamlamamıs , 3. sınıf insan gözuyle bakan ve sakat insanların yakılmak veya bi sekilde öldürülmek yoluyla yok edilmesini isteyebilecek kadar sadist düsüncelere sahip, evrim aldatmacasını kendi cıkarları ugruna ortaya atıp, geberip giden aşağılık maymun....

  14) http://www.bilimarastirmavakfi.org/html2/yayinlar/gozvedarwin.html

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük