Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ahmed kadirov - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ahmed kadirov

  1) cecenistan'in rusya devlet baskani vladimir putin tarafindan sectirilen, rusya gudumlu eski kukla devlet baskanidir. 9 mayis 2004 gunu baskent grozny'de ruslarin nazileri yenilgiye ugrattigi gun kutlamalarinda bir stadyumda protokol bolumunun altina yerlestirilen tnt lerin patlatilmasi sonucu yine kendi gibi rusya gudumlu cok sayida burokratla birlikte olmustur.

  binlerce cecenin katlinde sorumlu vladimir putin kendisi icin "o bir kahramandi" demistir. kanimca iyi bir temizlik olmustur

  2) çeçenistan ın rus yanlısı devlet başkanı. dudayev zamanında müftü yardımcısı aslan mashadov zamanında da muftuluk görevi yapan çeçenistandan kazakistan a sürülen 1 ailenin oğlu dudayev zamanında memleketine geri dönüş yapar ve rus yanlısı 1 politika güder dolayısı ile çeçen mucahitler tarafından kara listeye alınır ve en sonunda suikast sonucu öldürülür. aslan mashadov un kendisi hakkındaki çarpıcı açıklaması şudur: biz onu azleddik ve düşmanımızdır fakat onu öldürmek için herhangi 1 mucadele içine girmeyecegiz çünkü o kadar çok düşmanı varki sanırım onlar tarafından öldürülcektir. demiştir.. bagımsız çeçen mucahitler tarafından öldürüldügü sanılıyor. rusyanın an itibari ile nasıl bir misilleme yapacagı merak konusudur..

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük