Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. kardes turkuler - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  kardes turkuler

  1) cok kulturluluk anlayisinda muzik yapan, 1993 yılında bogaziçi üniversitesi folklor kulübü'nün müzik bolumu tarafından hazırlanan bir konser çalısmasının adı olarak gündeme gelen ve anadolu halk sarkılarını, kendi kültürel yapılarını baz alarak orijinal dilleriyle yorumlamaya çalısan bu proje olarak baslayan bir grup.

  albumleri:

  -hardasan '96
  -kardes turkuler '97
  -dogu '99
  -vizontele film muzikleri 2001
  -hemavaz 2002
  -vizontele tuuba film muzikleri 2003

  2) "etnik" olarak adlandırılan müzik türü için ciddi çalışmalar yapmış ve bu müzik türüne bakışın değişmesini ritm atan bayan arkadaşa dikkat, ilginin daha da artmasını sağlamış bir grup.

  kullandıkları geniş repertuar ve müzik kadroları seyirciye sundukları görsel şölenle birleşince, bir yerde trans hali söz konusu olmaktadır.

  3) birkaç yıl önce sanırım 2000 yılında şivan perwer'in albümünün müzik yönetmenliğini üstlenmişlerdir. bu sayede mezopotamya sınırlarındaki halklarınşarkılarını daha yakından tanıma olanağı bulduk. ancak bu çalışma, perwer'in hayranları tarafından kabul görmemiş, populiste tavra girdiği iddiası ile eleştirilmiştir.

  4) dile mi sewda

  5) yaptıkları bir klibi yayınlayacak kanal bulamayan grup iyi de müzik yapıyor adamlar.

  6) günün 24 saati sıkılmadan dinlenebilecek ender gruplardan biri..

  7) sahne performanslari mükemel olan grup. elemanlarin her sarkida yer degismesi, her birinin bir müzik aleti çalmasi, sahnede grup üyeleri arasindaki esitlik duygusunu seyirciye tasimalari, davulcusunun transina hasta oldugum grup. o nasil kafa sallamak

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük