Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. yahudi - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  yahudi

  1) israilogullari na mensup olan bir kavimdir..kutsal kitaplari tevrat , peygamberleri hz.musa dir..ibadethaneleri sinagog , havradir.din adamlari hahamdir.semavi dinlerden bir tanesidir..kisacasi hak dindir..allah in yeryuzune gonderdigi ve inanilmasi , saygi duyulmasi gereken bir dindir...israil in yanliş ortadogu politikalari yuzunden tum yahudilerden nefret etmek , onlari insandan saymamak pek akil kari degildir..


  2) bu ırktan nefret edilmesinin nedeni daha çok siyonist ideallere mensup olanlarıdır.. ticarette sınır tanımayan insanlardır.. yardımlaşmaları çok kuvvetlidir.. bunun en büyük göstergesi, bir bölgede düşük olan bir yahudi varsa şapka açılması ve ne kadar toplanırsa durmu kötü olan yahudiye verilmesidir.. mason localarondaki şapka açma geleneğine benziyor değil mi?? neden acaba??

  3) netteki sabataist listesine göz atınca, büyük israil (ortadoğu) projesi çok da uzak değilmiş gibi geliyor. acaba tüm sabataist ler duruma bu denli hakimler mi?
  [ebkz]9832[/ebkz]

  4) osmanlı devleti'nin ispanyol zulmünden kurtardığı millet.

  5) 1. ve 2.dünya savaşlarından en karlı çıkan millet.her ne kadar göze batmasa da1.dünya savaşı'ndan itilaf devletleri'nin galip çıkmasıyla filistin'e akımları hızlanmış,2.dünya savaşı'nda bu durum devam etmiş ve savaştan 3 yıl sonra !!! 1948'de devletlerini kurmuşlardır.

  6) antisemitik

  7) musevi

  8) dünyadaki bütün önemli konumlarda söz sahibi temsilcilerinin olduğu grup.
  hollywood'tan tutun her ülkenin dışişleri bakanlıklarına kadar.
  mensup olanların dünyanın her yerinde birincisınıf ve elit muamelesi gördüğü din. (arap ülkeleri hariç)
  örnegin "zavallı yahudiler ve hain naziler" konulu bir film yaparsanız oskara aday gösterilebilirsiniz.

  fransa'nın el üsttünde tuttuğu bir topluluktur yahudiler. İsrail hükümeti filistinde insan haklarına aykırı uygulamalar yapıyor derseniz fransanın yarısı üstünüze yürüyüp " sen antisemitistsin" diyerek sizi linç edebilirler.

  antisemitizm paranoyası na sahip olan ve bunu kendi çıkarları için yıllardır çok iyi kullanan yahudiliğe mensup kişi.

  musluman olduk diyerek din değiştirdiğini iddia eden turk versiyonu için sabetayist

  9) 1. entryde yazdıgı gibi hak din degildir nedeni: hiristiyanların incil e yaptıkları gibi yagudilerde tevratlarını ve ondan önce inen zebur isimli kutsal kitaplarını tahrif etmeleridir. kuran da 1 çok ayette yaptıkları kötülükler anlatılmaktadır. ve neden nasıl lanetlendikleride açık 1 şekilde anlatılmaktadır. fakat ben israile gidip orda yaşamış 1 insan olarak takdir ettigim insan ırkıdır. nedenleri milliyetçililigi en uç noktasında ve hemen hemen kusursuz yapabilmeleridir. kendi dinlerine mensup degişik ülkelerden ırkdaşları ve dindaşları 2. ve 3. sınıf vatandaş olarak ayırmalarıdır. bunlar morok (fas) göçmenleri,etyopya yakın afrika ülkeri rus ve azeri göçmenleridir. 1 yahudinin babası kim ve ne olursa olsun annesi yani maması yagudi ise oda yagudi olur! teknolojileri çok ileride olup. kendi uçak silah tank iş makinesi gibi teknolojilerini genetik deneyleri dna ile ilgili laboratuar çalışmalarını maddi yönden ve teknik yönden dünyanın her yerinde desteklerler. erkek ve dişi olarak tüm yagudiler hemen hemen (yeni nesil için söz konusu) işin sonu 1 güzelliktedirler. bunu ben yedikleri humus (nohut ezmesi) ne baglıyorum.. israil in her yerinde terör yoktur. sadece istila ettikleri filistin topraklarında terör oluyor onlara göre terör ama bana göre cihaddır bu. yukarda yazdıgım 2. ve 3. sınıf vatandaşları işçi statusunde çalışırlar. kendileri genelde hep patrondur
  sigorta sistemleri çok gelişmiştir insan hayatına aşırı derecede önem verirler tabi bu insan kendi ırklarından olmalı. mesela yuksek beygirli motorsiklerin satışında motorun kendi degerinden daha fazla vergi alırlar.. gerçek 1 yahudi peyniri sütü tereyagı yogurdu bir arada aynı masada yemezler yani hayvansal ürünleri bir birine karıştırmazlar. cuma gününden yemeklerini yaparlar cumartesi günü kesinlikle ateş yakmayı bırak çakmak cep telefonu sıgara bile içmezler kudusdeki fanatik yahudiler trafik lambalarını ışık yandıgı için takmazlar.! bu kadar ilginç hurafeleri oldukları halde genede dünyayı yöneten azınlık durumunda kalmaları ilginçtir. birleşmiş milletlerin kararlarını takmazlar ve tınlamazlar. kara sınırı çok dar oldugu için savaş uçakları akdeniz üzerinde egitim görürler türkiye ile yaptıkları son anlaşmalara göre artık türkiyede konya askeri jet üssünde ve diger üstlerimizde egitim alırlar. rişon denen şehri küçük lasvegas gibidir gece clupleri barlar striptiz clupler ışıl ışıldır. kumar yasak oldugu için kıbrıs a akın ederler. israilde 1 çok türk musevi ve yahudisi vardır ve türkçe hemen hemen 3. dilleridir. hemen hemen her yahudinin 2. dili ingilizcedir. bu ırkın maceraları anlat anlat bitmez.. göç yolları israil kıyı şeridi olan ve kuzey iskandinav ülkelerine kadar uçan 1 leylek türünü göç yolunda yakalayıp üstlerine ufak elektronik cihazlar koyarak telekominikasyon hizmeti aldıklarını biliyormuydunuz?! telekominikasyonda finlandiya isveç gibi ülkelerden üstün 1 teknolojiye sahip olduklarıda bilinmektedir nüklier enerjiye sahip tek orta dogu ülkesidirler. ırkları dünyanın en ucra köşesine kadar dagılmışlardır ve siyonist düşüncenin ve yagudiligin en kısa özeti şudur: tanrıları dünyayı ve üzerinbdeki tüm canlıları diger insan ırkları dahil onlara hizmet etmeleri için yaratmış!! ( ilk homoseksüellik israel ogullarında görülmüştür ve insan oglundaki kadın ve erkegi ayıran bu sakal bile bu yagudilere vız gelmektedir:)

  10) hiç 1 yagudi genel evlerinde çalıştırmazlar. yedigimiz tüm tahıl ürünleri ve bakliyatlar dahil sebze ve meyvelerin tohumlarını hollanda uzerinden dünyaya pazalarlarlar. sonra bu ve buna benzer kötülükleri affettirmek için giderler mescidi aksanın temeline denk gelen aglama duvarlarına gidip hüngür hüngür aglarlar. sultan abdulhamit hanı sevmezler. onlara toprak vermedigi için. ve döl bankaları mevcuttur. ırklarını ileri seviyeye getirebilmek için deney üstüne deney yaparlar. allahın kuran da lanetledigi 1 milleti sinsiledirler. dolayısı ile bence en iyi yagudi ölü yagudidir.

  11) siyonizm
  siyonist

  12) duman6 adlı yazarı 10binlerce defa tebrik etmeme sebep olan baslık... ayrıca kendi sonlarını kendi elleriyle hazırlayacak olan insanlar.. din iken millet olmus ,gözlerini para burumus. allah tarafından lanetlenmis.. allah'ı dahi kandırabileceklerini dusunen , dusunme sorunları oldugunu dusundugum , zamanında bol bol sabun yapılmıstır yahudilerden su anda dunyayı parmaklarında oynatan , aslen bi aslaktan baska bisey olmayan zavallı insanlar...yine de sukurler olsun ki yahudilerden bile muslumanlıgı secenler olmaktadır halen....gercekler o kadar acıkki, görmek icin gözunuzu acmanız yeterli surekli islama camur atarlar ama unutmamaları gereken birsey vardır ki "gunes balcıkla sıvanmaz"...

  acı sona mahkum insan toplulugu...

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük