Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. adolf hitler - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  adolf hitler

  1) almanyalı devrimci. nasyonel sosyalizmi benimsemiştir. ırkçıdır. 2.dünya savaşını başlatan kişidir.arı ırkı yaratmak istemiştir. 100000lerce yahudiyi öldürmüştür. amacına ulaşmasına 5 kala herşey tersine dönmüştür. intihar etmiştir. bıyığı ve saç stiliyle ilginç bir insan olduğu kesindir. kavgam adlı yapıtın yazarıdır.

  2) çok enteresan bir kişiliktir.. fakat yukarıda yazılanlar şeklinde adolf hitleri yerden yere vurmak anlamsızdır.. evet insanlığa sığmayacak vahşilikte katliamlar yapmıştır fakat gayet normaildir çünkü bu adam dengesizdir, hastadır, yardıma muhtaçtır.. çok zeki olduğundan dolayı halkın cahilliğini ve ezilmişlerin nefretini, hırsını etkileyici hitabet şekliyle kullanmıştır, merdiven yapmıştır.. yukarıdaki biçimde bahsedilen katliamlardan dolayı asıl suçlanması gereken kişiler, yanındaki maşaları ve onu destekleyen, yücelten çıkarcı insanlardır.. bu insanlar kendi isteklerini gerçekleştirmek için hitler gibi etkileyici bir insanı kullanmışlardır fakat ters giden planları sonucu bu hasta ruhlu kişilik kafesinden kaçmış ve beklenmeyen bir güce ulaşmıştır..

  3) bu adamı dışlamamak lazım. her delide biraz akıllılık vardır. gerçekler saklanamaz arkadaşlar.

  4) ayrıca tekerlemedir, adolf hitler her götü eller gibi bişiydi. ha bir de lakabı ; der führer anlamı lider demektir.

  5) george w bush un 1950 lerdeki versiyonu.

  6) "kendisi kuran-ı kerim'in almanca tercümesini okumuş ve hayranlığını dile getirmiştir."
  (rehber ansiklopedisinin yalancısıyım)

  7) avusturya asıllı bir almandır

  8) harun yahya tarafından,"yahudi" olduğu iddia edilen alman faşisti.

  9) yaptigi katliamlari ortecek veya gormeyecek derecede konuyu baska boyutlara tasimanin, diger yanlarindan bahsetmenin psikolojik bozukluktan oteye bir hareket olamayacagini dusundugum, irkcidan da ote insan disi yaratik.

  bu adami savunanlar gelsin de onlara su anda muze halindeki, insanlarin yakildigi firinlar ve gaz odalari bulunan toplama kampini gostereyim. bakalim ondan sonra ayni seyleri soyleyebilecekler mi?

  10) adolf hitler,2.dünya savaşının alman asıllı fakat avusturya doğumlu lideridir,kavgam adını verdiği bir eseri vardır,hitler himayesindeki almanyanın,1939 da polonyayı işgal etmesiyle savaş resmen başlamıştır.adolf hitler azılı bir yahudi düşmanıydı,yahudileri avrupadan atmak istiyordu ve yahudilerden kurtulmak amacıyla sağ kolu olan diğer arkadaşlarıyla bir dizi faaliyetlere girişti,ve bu faaliyetlerin başını ''final solution to the jewish problem'' yani yahudi sorununa kesin çözüm planı çekiyordu,bu karar sonrası almanya ve almanyanın işgali altındaki bölgelerde toplama kampları kuruldu ve sözde yahudileri çalıştırmak amacıyla kurulan bu kamplar aslında bir nevi ölüm kampıydı,çalışamayacak durumda olanlar,yaşlılar ve çocuklar öldürülüyor,diğer kalanlar ise çalıştırılıyor ve sistematik bir biçimde öldürülüyorlardı.insanlar gaz odalarında,fırınlarda,bi takım silahlarla ve çeşitli deneylerde kobay olarak ölüme terkedildiler zaten çoğu da açlıktan telef olmuştu.bu savaş sonunda 6 milyon yahudi ortadan kaldırılmıştır.

  11) [ebkz]54340[/ebkz] hayret vede şehvetle izliyoruz sayın seyirciler bunu yazan adolf olamaz orta parmak gosteren swh

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük