Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. cemil cicek - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  cemil cicek

  1) adalet bakani ve hukumet sozcusu. siyasete 1983 yilinda anap'tan girdi. 91'de birakti. 1995'te biraktigi yerden devam etmeye kalkti ama iki yil sonra anap'tan ihraç edildi.

  1998'de fazilet partisi'ni denedi. parti kapatilinca bagimsiz kaldi. akp'nin kurulus çalismalarina da katildi. 90 yilinda aileden sorumlu devlet bakani olarak gözü dönmüs bir coskuyla kurtarmaya çalistigi aile ve cinsellik tanimlariyla sivrildi. flort fahiseliktir dedi.

  "bizi türk milleti olmaktan çikaracak davranislari cinsellik adi altinda tasvip etmemiz mümkün degildir. siz fransiz degilsiniz.
  türk oldugunuza göre türk gibi düsünmek zorundasiniz"

  sözleriyle dünyayla nasil bir alisverisi oldugunu açikça ortaya koydu. sözleri genis bir kesimde infial uyandirinca açiklamada bulundu.

  "sözlerim evlilik niyetlisi olmayan gençlerle alakalidir. flört adi altinda evlilige alternatif olarak sunulmak istenen gayrimesru cinsel iliskilere karsiyim."

  hazirladigi ceza infaz yasasi'yla bir zamanlar toplum vicdaninda agir yaralar açmis olan tek tip elbise konusunu isitip yeniden gündeme getirmekle mesgul simdilerde.

  hazirlattigi türk ceza kanunu tasarisinda evlilikte tecavüz

  "aile mahremiyetine karisilmaz"

  gerekçesiyle suç tanimina girmedi. tecavüz ettigiyle evlenene ceza yok yani. kadinlar tecavüzcüleriyle gule oynaya evlenebilir ve yasayabilir. kaçirilan ya da tecavüze ugrayan kadin bakire degilse tecavüzcünün suçu hafifliyor. bu adamin kafasi da ancak bukadar calisiyor.

  12 eylul 1980 darbesinden hemen sonra gözaltinda iskenceyle öldürülen ögretmen cengiz aksakal'in biri üstegmen digeri astsubay olan iskencecilerine verilmis olan 2 yil 1'er aylik cezayi bozmak ve hükümlülerin yeniden yargilanmasini saglamak amaciyla yazili emirle basvuruda bulunmustu.

  yargitay reddetmisti. kabul etseydi, dava uzayacak, ceza 25 yillik zamanasimindan ortadan kalkacakti. üstelik bu yazili emri verdigi günlerde memleketimizde manisali gençlere iskence davasi tartisiliyordu.

  çok özel kosullarda basvurulan yazili emir hakkini çiçek daha önce de susurluk davasi mahkumu emekli yarbay korkut eken lehine kullanmis, o zaman da yargitay tarafindan reddedilmisti.


  2) flort fahiseliktir
  mustafa izol
  cengiz aksakal

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük