Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. isin karaca - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  isin karaca

  1) cok guzel bir sese sahip, sarkilari yorumlama tarzi super bir sarkici.

  2) 7 mart 1973 tarihinde londra'da doğan işın karaca, ilk günden olmasa bile çocukluğundan bu yana şarkı söylüyor.öğrencilik yıllarında başladığı müzikal çalışmalarına, londra iv king edward okulu İngiliz dili ve edebiyatı, tiyatro bölümünde okurken de devam etti.
  müzik onun hayatında hep vardı, ama hayatının seyrini tek bir gecede değiştirebileceğini kendisi bile tahmin etmemişti.kıbrıs'ta restoran işleten annesinin yanına tatil amacıyla gittiğinde, şarkı söylemeyi çok sevdiğini bilen annesi onu sahneye davet etti. işın, her zamanki gibi, eşsiz sesiyle harika şarkılar söyledi ve olanlar oldu. o gece başlayan tesadüfler, işın'ın kısa bir süre içinde sahnelere çıkmasına kadar devam etti.önceleri hobi olarak başlayan bu iş, bir anda onun yaşam tarzı haline geldi ve işın, kıbrıs'tan İstanbul'a yatay geçiş yapmaya karar verdi.
  bugüne kadar çeşitli müzisyenlerle ve gruplarla çalışan işın, pek çok albümde vokal yaptı, onlarca dublaj ve jingle çalışmasında yer aldı.özellikle powertürk için seslendirdiği jingle'lar oldukça beğeni topladı.
  1999 yılında kurulan panic attack grubunda vokalistlik yapması, 1999 ve 2000 eurovizyon türkiye finallerine katılması, 1999 altın güvercin yarışması bütün dallarda birincilik kazanması, işın'ın başarılı müzik kariyerinin ilk basamaklarını oluşturdu.ancak, işın için belki de en önemlisi, gerçek bir ustaya, sezen aksu'ya 1997 yılından bu yana vokalistlik yapıyor olması...
  sezen aksu'nun ve birçok değerli müzisyenin imzasını taşıyan işın karaca'nın ilk albümü "anadilim aşk" power records etiketi ile piyasaya çıktı. albümün dağıtımı universal mzüik tarafından yapılmaktadır.
  albümdeki 12 şarkıdan 10'unun söz ve müzikleri sezen aksu'ya; diğer 2 şarkının sözleri ali İlyas'a, müzikleri ise yine sezen aksu'ya ait.işın'ın ilk klip tercihi ise, albümün de açılış parçası olan "tutunamadım".
  "değişmek;"her gün yeni bir gündür"e inanarak uyanmak, anlamak, anlamaya çalışmak.olabilirsem, böyle bir şarkıcı olmak istiyorum" diyen işın karaca'nın böyle bir şarkıcı olacağı ve kendine has bir dinleyici kitlesi edineceği kesin..

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük