Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. yahova sahitleri - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  yahova sahitleri

  1) hepimiz görmüşüzdür mutlaka onları.ellerinde tuttukları der wachtturm -erwachet ( kule -uyanin ) adlı dergiyle kalabalık yerlerde ,mesela tren istasyonlannda veya sistematik olarak dolaştıkları evlerde tartışmaya girip, dini konularda pek bilgisi bulunmayan kişilerin akıllarını bulandınp kendilerine çekmeye çalıştıklarını görmüşüzdür,duymuşuzdur.
  1882 yılında abd'de kurulan bu hrıstıyan kökenli mezhebin tüm dünyada 5 milyona yakın üyesi vardır.amaçlan ; bir din devleti olan tanrı krallığını kurmaktır.. hz. ısa'nın yakın zamanda dünyaya geri döneceğini iddia ederler. aynca 1914, 1918 ve 1925 yıllarında kıyametin kopacağım tahmin etmişlerdi. üyelerine çok sıkı bir disiplin uygular.üyelerini yukarıda yazıldığı gibi az para karşılığı çeşitli yerlerde çalıştırır.
  ticaret de yapıyorlar çeşitli dallarda-tüm dünyada 4 milyar mark ciro yaptıklan sanılmaktadır.söyledikleri gibi sadece bağışlardan değll,yaptıkları ticaretten kazandıkları tahmin ediliyor. uzun zamandır 190 bin üyeleri olan almanya'da resmi bir kilise olarak tanınmanının savaşını veriyorlar.bu sayede vergiden muaf olmayı diğer kolaylıklardan yararlanmanın peşindeler.
  # kan nakline karşıdırlar.hasta ölecek dahi olsa kan verilmesi yasaktır

  # askerlik reddedilir

  # devlet kurumlanna karşıdırlar

  # diğer dinleride,şeytanın hükmettiğine inandıkları dünyanın bir parçası sayarlar

  # politikaya katılımları yoktur. seçimlere katılmak yasaktır

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük