Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. van helsing - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  van helsing

  1) ulkemizde 7 mayis 2004 tarihinde vizyona girecek olan,abd yapimi aksiyon-fantastik-korku turundeki guzel film.yonetmen stephen sommersin dev setler ve birbirinden gizemli mekan secimleriyle hayat verdigi urkutucu dunyada insanoglunu kurtarma gorevi,bram stokerin yazdigi "dracula" kitabinin sayfalari arasinda dogan efsanevi vampir avcisi van helsinge duşer.vatikan'da faaliyet gosteren gizli bir kuruluş adina calişan van helsing,bolgeye dehşet sacmakta olan kont dracula'yi alaşagi etmek amaciyla transilvanya'ya gelir.orada anna valerious adli korkusuz bir kadinla tanişir.anna'nin ailesi kuşaklardan beri vampirler yuzunden lanetlenmiştir.bu ugursuz lanetten kurtulmasinin tek yolunun vampirleri yenmek oldugunu ogrenince van helsing'le gucbirligi yapma yoluna gider.başrollerini hugh jackman ve kate beckinsalein oynadigi bu film,dracula,frankestein ve kurt adam gibi unlu hollywood korku yapimlarindan etkilenilerek hazirlanmiş ve gayet guzel bir harman oluşturmuşa benziyor.

  2) tarihin bir döneminde, doğaüstü olayların adeta gündelik yaşamın ayrılmaz parçası gibi algılandığı zamanlarda, gece karanlığı çöktüğünde mistik yaratıklar kol gezerdi. hikaye anlatıcılarına ise açıklanamayan olaylar için hayal gücüne dayalı sebepler bulmak düşerdi. ışte böyle bir ortamda kopkoyu karanlıkların ardında gizlenmiş esrarengiz yaratıklara karşı savaş açan tek bir adam vardı: van helsing.

  gabriel van helsing, hatırlayamadığı geçmişinde lanetlenmiş bir adamdır. açıklayamadığı bir nedenden dolayı kendine bir misyon edinmiştir: dünya üzerindeki bütün şeytani güçleri yok etmek. bu misyonunu gizli bir örgüt adına yerine getirir. dünyanın üzerine kabus gibi çöken bu yaratıkları yok etme çabaları sonucunda "katil" lakabıyla anılır olmuştur.

  muhakkak seyredilmesi gerekn filimlerden biri
  resmi web sitesi http://www.vanhelsingmovie.com/

  3) onca mix , igrenclige ramen kurgusunu cok begendigim film . ozellikle olusturulan
  frankestein ve kont dracula kombinasyonu mukemmeldi hele ki can verme olayi .
  ve birde van helsing ustadimizin kont dracula nin katili oldugu da cok hos bir enstantene idi kanimca .
  bunun yani sira van helsing dun bokken bu gun kokmak durumunda oldu bu film sayesinde .
  şişman vasifsiz bir ihtiyar yurumeye cemali yok ucmalar kacmalar kurt adam olmalar ehe olsun kurgu genede mukemmeldi .

  4) kate beckinsale'e aşık olma sebebim.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük