Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. nil karaibrahimgil - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  nil karaibrahimgil

  1) ustun yetenekli sarki yazari, sirin sey!

  2) cok guzel bir bayan, ozellikle gozlerine muhtesem..pek de sirin bir kiz. Ama guzel giyinmiyor. sarkilari ise ilginc. Dinleyenler ya cok seviyor ya nefret ediyor. Ben ilk gruptayim...ayrica sarkici suavi'nin kizi. Guldugu zaman agzi magaraya donusuyor..ayrica bu bayanla birlikte olmayi planliyorsaniz florida'da yazligi ve yurtdisinda pek cok gayrimenkul'u olan, turkiyenin en yetenekli reklamcisiserdar erener olmaniz gerek, soyleyeyim.

  3) uzayli, ruzgar, kek, erkekler yuzunden şarkılarının sahibi,deli kız smiley

  4) sıradışı müzik kadını, boğaziçi uluslararası ilişkiler mezunu, tarja turunen'den bile güzel gözleri var...

  5) ilginç şarkılarıyla kızların neler çektiğini anlatan şirin şarkıcı:))

  6) ozgur kizin official ismi

  7) ozan çolakoğlu olmasa bi anlam ifade etmeyecek şarkılara sahip kız..

  8) her kelimenin sonunu garip telaffuz etmek için gerçekten kastığını düşündüğüm.sana kek yaptım,gel de bir çorba yap bana gibi klasik şarkı sözlerine sahip,özgür insan..yine de öyle bir babanın kızı nasıl böyle olur demeden edemez insan suavi

  9) suavi'nin kizi olmayan sarkici.

  10) her gördüğün sakallıya suavi demek

  11) şu saatte akbaba diye bir şarkisini dinlemek zorunda kaldim....cilgin sozler(!)..eminim akbabagiller familyasi icin cok şey ifade edecektir..hayatta başarilar..

  12) onca salak şarkiyi insanlara dinletebilmek de ustun bir yetenek ister..hemen bir ornek verelim..

  madem oldurdun bak bana
  gel de bir corba yap bana
  madem oldurdun akbaba
  olmasin.....

  kimi zaman ciguli yi ve ajdar anik i mumla ariyor insan..levent oran i bile...

  13) ajdar anık'tan biraz daha kaliteli şarkılar yapan kadın.ayrıca yaşından fazla gösteriyor.

  14) reklam şarkıcısı.

  15) cola turka,bellona,sunny ve cornetto gibi reklamların şarkılarını besteleyen,sadece bembeyaz tenini sevdigim kız..

  16) kafasına göre hareket etmesi de takdir edilesi..

  17) free

  18) turkish björk

  19) konserde giydigi elbiselerle ne kadar deli bisi oldugunu gosteriyor..
  manyak ya ama gusel sarki yaziyor.. bi reklam muzigi bile herkesin diline dolanmisti: cornetto
  20) babası gibi son derece özgün (hatta kimilerince saçma ve uçuk) şarkılara imza atan; sahne kostümlerini annesiyle beraber hazırlayan; "göz önünde olmak istemiyorum; butik şarkıcı olmak istiyorum..." demiş; dünyalar güzeli söz yazari, yorumcu ve besteci.

  21) uykulu şarkı yazan kız.

  22) eski reklam yazarı...
  hazır kart reklamının senaryosunu yazmış, seslendirmiş ve daha sonra şarkıcılar kervanına katılmıştır...

  23) reklam şarkıcısı. fekat eğlendiren bir insandır kabul ediyorum.

  24) (d:ankara-1976)
  nil karaibrahimgil dinleyenleri başka dünyalara götüren büyülü sesiyle türk pop müziğinin son zamanlarda kazandığı en büyük yeteneklerinden birisidir. müzisyenlerle dolu bir ailenin üyesi olması yakaladığı büyük başarının tesadüf olmadığının en büyük ispatıdır.
  babası suavi karaİbrahimgil “müzikomani” adlı parçasıyla geçmiş yıllarda büyük bir başarı yakalamıştı. on yıl ara ile gurbetçi ve biz sizi ararız adlı albümlerin altına imza atan suavi karaibrahimgil, 1992 yılında son stüdyo çalışması sırasında minik kızı nil’i en fazla etkileyen isimlerden biridir. o zamanlar 16 yaşında olan nil büyük bir popstar olmayı kafasına koymuştu.
  nil’in amcası selami karaibrahimgil ise türk pop müziğine bir zamanlar damgasını vurmuş hatta dönemin en büyük isimlerinden ayşegül aldinç’le ülkemizi eurovision şarkı yarışmasında temsil etmiş olan modern folk üçlüsü’nün üyelerinden biridir. modern folk üçlüsü’nün aktif müzik yaşamı sona erdikten sonra türkiye turizm ateşesi olarak çalışmalarına devam eden selami karaibrahimgil ise nil’i bu konuda etkileyen en büyük ikinci isimdir.
  22 yaşındayken okuldan arta kalan zamanlarında reklamevi adlı reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaya başladı.(reklamevi sertab erener’in kardeşi olan serdar erener’e ait.) 2000 yılında boğaziçi üniversitesi uluslararası İlişkiler bölümü’nden mezun olduktan sonra reklam sektöründe çalışmaya devam etti.
  altına imza attığı bazı reklamlarla sektörün oskar ödülleri olarak kabul edilen kristal elma ödüllerine layık görüldü. (hüner margarin ve first duo reklamları) ayrıca iki robot arasındaki aşkı anlatan algida’nın “aşkımla erir misin?”adlı reklam müziğini seslendirerek dikkat çekti. televizyonlarda sık sık gösterilen bellona, trendy&friendly reklamının müziği de nil’e ait. (bellona’yı seslendiren isim göksel’di.)
  nil karaibrahimgil için asıl dönüm noktası hazırkart reklamlarından sonra başladı.reklamda bir anda tüm türkiye’nin diline dolanan “ben özgürüm” adlı parçayı seslendiren nil insanlar tarafından özgür kız olarak tanındı. reklamın daha sonraki bölümlerinde nil’e pop müziğin en başarılı isimlerinden biri olan tarkan eşlik etti.
  2002’de tarkan’ın başarısında büyük imzası olan ozan çolakoğlu ile biraraya gelen nil karaibrahimgil sony müzik ile bir anlaşma imzalayarak ilk albümü için kolları sıvadı. seslendirdiği reklamlarla zaten büyük bir kitlenin hayranlığını kazanan nil’in albümü zaten beklendiği için hiç de sürpriz olmamıştı.
  nil dünyası adlı albümden ilk klip parçası “extra large” ve daha sonra “rüzgar” ve “kek” adlı parçalarla pop müzik dünyasında önemli bir yer edinmiş ve kalıcı olacağının ilk sinyallerini vermiştir.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük