Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. pink floyd - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  pink floyd

  1) artik muziiin astii noktada olan grup. ilk albumlerin de syd barrett zamanin da yapmislardir teeee 66 lar fln di galiba (bkz. ‘pipper at the gates of dawn’) final cut i cikartip tamamen daalmislardir ama elemanlari yinde bi kac solo album yapmsilardir

  2) bir ara portishead ile kiyaslanma geyigine malzeme olan grup ..oehh

  3) son 2004 yilin, ve ondan onceki 5686 yilin en iyi grubu..hic suphesiz.

  4) the wall

  5) 70’lerde başlayan o değişim sürecinin tam ortasında doğan ve var olan sisteme,aldatıcı düzene karşı agresif ama bir o kadar da gerçekçi bakan ve döneminde imkansızı başarmış bir topluluk.

  6) numb

  7) dinleyen bünyeleri sarsan grubun adı...

  8) dünyayı ziyarete gelmiş, insanlığa "shine on you crazy diamond" adlı başka evrenlere ait sesler bütünüyle mesaj vermek istemiş, kendilerine waters,barrett,gilmour,mason gibi isimler bulmuş, en az zarar görecekleri kurumun bir müzik grubu olduğuna kanaat getirmiş varlıklar. aslı adları ²πìr, \çφxp,ñ¥v ve ╚ dır.aralarına insanları da almışlardır.
  the wall adlı görüntülü mesajı izleyen belli bir zihinsel ve duygusal yetkinliğe sahip şahısların bir daha iflah olmadıkları ve her gece saucerful of secrets dinlemeden uyuyamadıkları, dark side of the moon albümünün soundtrack ı olduğu filmle senkronize kaydedildiği, tersten dinlendiğinde şeytani mesajllar çıktığı (bu led zeppelin parçası stairway to heaven için de söylenir) gibi söylenceler eşliğinde gezegeni yaşamaya değer kılan olguların en önde gelenlerinden biri haline dönüşmüşlerdir.

  9) tek kelimeyle aşmış gruptur.. gerek altyapı gerek teknik, gerekse enstrüman kalitesi açısından eşsiz benzersiz, doğaüstü müzisyenlerdir hepsi..

  10) tapilasi gruptur . halen birlikteliklerini devam ettiren yillarin eskitemedigi paranin tahrik edemedigi bir gruptur . her şarkisi dinlenmelidir .

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük