Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. hakan albayrak - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  hakan albayrak

  1) hakan albayrak 1968 almanya doğumlu. kuzey kafkasya kökenli bir ailenin çocuğu. müslüman. 1983'ten itibaren halka işık, yenidevir, zaman, andırın postası, ıkindiyazıları, belde, çete, birey, genç dost, yerliler, merhaba, yeni şafak, milli gazete, alperen gibi gazete ve dergilerde yazıları / şiirleri çıktı. gökhan özcan'la beraber kurucu genel yayın yönetmenliğini yaptığı haftalık gerçek hayat dergisinin yazar kadrosunda. ihh (ınsan hak ve hürriyetleri ve ınsani yardım vakfı) mensubu. evli. ayşe isminde bir kızı var.

  2) hakan albayrock

  3) ben denize hâlâ inanıyorum

  fondaki şarkı bitti yavrum
  pilotun apandisti patladı
  uçak düşüyor
  ve birlikte ölmek kulağa hoş gelse de
  ben atlamayı tercih ediyorum
  olur ya denize düşerim
  bir gemi geçer

  hakah albayrock kitabından

  4) mustafa kemal dusmani hem turkcu hem de seriatci ayni zamanda da fasist olmak gibi abuk ideolojileri benimsemis, politik netligi olmayan, milli gazete ve akit gibi ne mal oldugu belli olan gazetelerde yazmis bir zattir.

  ayrica mustafa kemal'e hakaret ettigi gerekcesiyle 15 ay hapis cezasi almistir. hos ben fikir hurriyetini savundugum icin bu ceza sacma bence ancak sonucta eli kanli katillerin destekcisi birini savunacak olanlarin kendi isidir kendisiyle iliskisi aski sevadasi peeh

  ayrica bu delikanlimiz cenaze namazina kafayi takmis bir ruh hastasi gibi takintili hezeyanlar yasamakta, dinsiz olanlara turkiye'de baski olmadigini tam tersine dinsizlerin fasistlere ve seriatcilara saldirdigini savunmakta.

  akil akil niyetin neyse sen git orada takil derim ben...

  5) degerli mina urgan oldugunde neden cenaze namazi kilinmismis...

  eh bir beyin fazla calismayinca boyle sorular da sorulabiliyor. sana ne? sanaaa nee? kizi istedi de onun icin kilindi. ama yok kafayi takmis bir kere... her edebiyatcida biraz ruh hastaligi olabilir diyerek hos gormek gerek zavaliyi..

  aklinin ermedigi islerle ugrasmasin da otursun siirini yazsin.

  6) bugünlerde yazdığı bir yazı sebebiyle hapse girecek olan yazar.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük