Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. garry kilworth - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  garry kilworth

  1) türkçeye çevrilmiş kitabı daha olmayan fakat 'ıskoçyalı' filminden çağrışım yapabilecek bir yazar..
  ıkinci dünya savaşı sırasında ıngiltere'de, york şehrinde, doğmuştur. ülke içi ve ülke dışındaki (yemen gibi) okullarda okumuştur.15 yaşında royal air force`a katılarak singapur, kenya, maldives, malta, kıbrıs ve almanya gibi ulkelere gitmiştir.1974'te raf`tan ayrılıp, telekominikasyon sektöründe 'cable and wireless' şirketine girerek üç yıl hong kong ve guney hindistan'da görev yapmıştır. bu gezilerle birikimler edinen, ve dinlere, değişik kültürlere ve efsanelere yakından ilgisi olan yazar, küresel birlik fikrini benimsemiştir.
  1974'te yazarlık kariyeri başlamıştır ve 1980'de 'let's go to golgotha (1974) ' kısa öyküsüyle 'gollancz/sunday times' ödülünü alarak yazar camiyasında ismini duyurmaya başlamıştır. o zamandan beri korku, fantazi, bilim kurgu, tarih, genel kültür üzerine çocuklara, gençlere ve büyüklere romanlar, kısa hikayeler ve şiirler yazarak bir çok ödül kazanmıştır. 'islamic starship: night of kadar (1978) ', 'the welkin weasels (1997) ' serisi, 'house of tribes (1995) ' ve 'a midsummers nightmare (1996) ' gibi eserleri yazacak kadar güclü bir yeteneğe sahip olan kilworth, tarihsel kurgu kitabı 'sergeant jack grossman and the attack on kertch harbour'(2002) serisinin üçüncü kitabı olan 'soldiers in the mist' (2003) romanı ile yazı hayatına devam etmektedir.

  gary kilworth, garry douglas kilworth, f. k. salwood adlarıyla da eserlerı olan yazarın bibliyografileri, http: //www.sfsite.com/isfdb-bin/pbiblio.cgi? garry_kilworth, da bulunabilir.

  (kaynak: the girl ve nizam)

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük