Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. kedi - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  kedi

  1) 9 canli olduklari asikar olan erkekleri cok yakisikli bayanlari cok cekici pingme kavmine mensup canlilar.
  kendimden biliyorum

  2) miril miril dolasan evimde 20 tanesi ikamet etse rahatsiz olmayacagim super canlilar.insanlarin kedilerden ogrenicekleri cok sey var ama bakmayi bilmiyorlar

  3) dunyanin en sevimli yaratiklari,izin vermedigi surece sevemeyeceginiz canli turu.kopek gibi yalaka degil.

  4) Ugru sevimsiz nankor canlilardir.Bunlar yanlarinda olen sahiplerinin olusunu yiyecek kadar mendeburlardir.

  5) en sevdigim hayvanat cinsi. bular hep dort ayaklarinin ustune dusmesiyle ve nankorlukleriyle ben bunu baska sekilde tanimliyorum. taninirlar.

  6) ormanların kralının şehir versiyonu bir nevi metroaslansal yapı, vahşiliğin estetize edilmiş kent versiyonu her halleri ayrı bi güzeldir.

  7) sokakta ayak altında dolaşmayı kendine misyon edinmiş hayvaniye

  8) beyinlerinde 32 adet kas bulunan canlilar..ayrica kedi sahibi olmak

  9) aa nasil olmaz diyerekten kopek

  10) etobur oldukları aşikar olan kedilere ot vermekte sakınca yoktur. ancak, vejeteryan bir diyetle kedi beslemeye çalışmak düpedüz hayvana yapılan sistematik bir işkencedir.
  ancak,
  hayvanın etobur olması çiğ etle ilgili bir uyarıyı da beraberinde getirmektedir. çiğ et, sakatat vb zamanla hatta kısa zamanda canlının ölümüne neden olacak parazitlerin üremesine neden olmaktadır. annemizin küçükken "oğlum çiğ et yeme, karnında solucan çıkar ünlemesi"..streil olarak hazırlanan hazır mamalar dışında, dışarıdan verilen etin mutlaka haşlanması gerekmektedir tatlı su balıkları dahil..
  yalnızca et ile beslemek de ölümcül olacağında en iyisi uzaktan sevelim ot vermeyi de ihmal etmemeli. zira, sadece et tipi beslenme kedide kalsiyon azalmasına nedne olur.. bu da iskeletin çökmesi anlamına gelir. aman ha!

  11) dünyanin en güsel,en sewimli,dogru egitildiginde en akilli haywani...kedisi olmayan anlayamaz

  12) kediler evcil olmadıgı halde evde beslenebilen tek yaratıktır, kadınlardan sonra bu dunya da erkeklere zen budizmini en iyi onlar ogretebilir

  13) kedi: gerinmenin insana ne güzel şey olabileceğini tek hatırlatan tek tüylü yaratık.kedigilllerden hepsi bunu insana hatırlatarak bir de ben gerineyim de rahatlayayım bundaki mutluluğu tadayım dedirten gerinirken tırnaklarını çıkartmanın tamamiyle olumlu duygular olduğuyla dikkatimizi ceken onurlu yüce varlık. miyav

  14) garfield the movie

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük