Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. michael jordan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  michael jordan

  1) gelmis gecmis en iyi basketbolcu ..

  2) neden michael jordan

  3) basketbol kariyerinin yanına beyzbol, golf, sinema oyunculuğu ve şarkıcılık kariyerleride eklemeyi başarmış efsane...

  4) michael jordan=nba

  5) 82 draftında portland trailblazers tarafından draft edilip,chicago bulls'un draft ettiği başka bir oyuncuyla takas edildikten sonra yıllarca bulls ta oynayıp efsaneleşen adam.
  basketbolunun son dönemlerinde hisselerinin de büyük kısmına sahip olduğu washington wizards'ta oynamıştır.

  6) michael jeffrey jordan, abd'nin new york kentinde, 17 şubat 1963'de dünyaya geldiğinde kimse onun tüm zamanların en iyi basketbolcusu olacağını bilmiyordu. babasının beyzbolcu olmasını istemesine rağmen o basketbolu seçti. lisedeki ilk yılında koçu o'nu takıma almadı, gerçi aynı koç ilerki yıllarda tüm dünyaca en iyi ! koç seçildi. birsonraki sene , lise takımına giren jordan kendisini tüm ülkeye tanıttı. 1982 yılında (ncaa)'in iddialı takımlarından north carolina üniversitesi'ne kendisine teklif edilen basketbol bursunu kabul ederek kaydoldu. burada her zaman kendisinin söylediği gibi koçu dean smith'den çabukluğunu, sıçramasını ve tüm yeteneklerini nasıl kullanması gerektiğini öğrendi. İlk yılında pat ewing'li georgetown'a karşı oynanan şampiyonluk maçının galibiyet sayısını atarak tüm dikkatleri üzerine çekti. 1983 ve 1984'de ncaa'de yılın oyuncusu seçilen jordan, 1984 los angeles olimpiyatları'nda abd'yi temsil eden milli takım altın madalya kazandı. ardından nba draftına katılan jordan chicago bulls tarafından 3. sırada seçilerek nba'e adımını attı.


  7) http://www.telsim.com.tr/mycep/servisler/ozelsayfalar/airjordan.php

  8) nike firmasını zengin eden kişi.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük