Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. cem sanci - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  cem sanci

  1) cem şanci

  1974 yılında ıstanbul'da doğdu.(yaşıtımdır kendisi ve çok alçakgönüllüdür, elinde loptopu ova bayır dolaşır.. ilham arar..adaları çok sever...bir de mağaraları...doğa gezintilerine ve kamp yapmaya bayılır..uzun saçlı, saçları genelde arkadan bağlı, yakışıklı bir beyefendidir..bilgisayar oyunlarına aşırı ilgisi var ve teknolojiye de..chip ve level'de çok başarılı yazılarını okudum..)

  çoğu romanına arka plan oluşturan yeşilköy'de büyüdü. yeşilköy 50.yıl anadolu lisesi'nden ve yıldız üniversitesi ıstatistik bölümünden mezun oldu.

  1991 yılında, dönemin ünlü bilgisayar-magazin dergisi '64'ler''de düzenli yazıları yayınlanmaya başladı. üniversite yıllarında, çepeçevre ve ardından kurucuları arasında olduğu çevre gazetesi'nde de yazmaya devam etti.1998'de bilgisayar dergisi level'de mizah ağırlıklı makaleleri yayınlanmaya başladı ve derginin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi.2000 yılında aynı yayın grubunun amiral gemisi chip dergisine transfer oldu ve haber müdürü olarak görev yapmaya başladı.

  ılk romanı 'eyvah yine kızlar kazandı',1996 yılında okuyucularla buluşurken, ardından gelen yıllarda, 'yandık kızlar etrafta başımız belada', 'doğa üstü sevgi altı', 'aşkatür' ve 'son derece kızsal sorunlar: makyaj, alışveriş, erkekler ve ılk öpücük' sırayla kitapçıların raflarını doldurdu.

  2002 sonunda beş romana ve çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış teknoloji, yaşam, mizah, ve çevre sorunları hakkında ikiyüzden fazla makaleye sahip olan cem şancı hakkında basında yer alan yorum ve eleştiriler, romanlarında mizahi bir üslup kullanması ile ön plan çıkan tarzının ve olaylara, örneklediği karakterlere, anlattığı hikayelere eleştirel yaklaşımının kitaplarını kışkırtıcı, sürükleyici ve eğlenceli kıldığı yönünde yoğunlaşmaktadır.

  2) 1.eyvah! yine kızlar kazandı

  2.aşkatür

  3.doğa üstü sevgi altı (bu aşksız gezegene geri dönmeyeceğim!)

  4.yandık! kızlar etrafta, başımız belada(bıkkın bir öğrencinin ıntikam planları)

  5.son derece kızsal sorunlar, makyaj, alışveriş, erkekler ve ılk öpücük
  (şu an başucu kitabım-diğerlerinin hepsini zevkle okudum.....)

  altın kitaplar yayınlıyor romanlarını...
  aynı zamanda chıp ve level dergilerinde de yazıyor kendisi...

  3) severek okuruz.level dergisinde bas editordu son hatirladigim...

  4) e-mail adresi uglycem@hotmail.com olan kişi.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük