Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. candan ercetin - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  candan ercetin

  1) ıstanbul belediye konservatuvarı şan bölümü ve ı.ü. klasik arkeoloji bölümünü bitirdikten sonra, viyana üniversitesi'nde arkeoloji dalında master yapmış olan sanatci.

  2) 8 yillik kariyerinde 7 tane albumle varolan ve buna bir de fransizca album ekleyen,televole yahut turevi programlarda zor gorulebilcek,sessiz ama saglam adimli sanatci kisi.

  3) ayni zamanda galatasaray lisesinde fransizca ogretmenligi yapmiştir bir zamanlar.

  4) sacma

  5) hayatın gerçeklerine dair süper şarkıları olan kırmızı saçlı ablamız.

  6) kırklarelinde doğdu. galatasaray lisesini bitirdikten sonra İstanbul üniversitesi'nde klasik arkeoloji dalında lisans, viyana üniversitesi'nde ise yüksek lisans öğrenimi gördü.
  1979 yılında girdiği İstanbul belediye konservatuarı şan bölümü'nü, 1991 yılında bitirdi.
  1986 yılında norveç oslo'da düzenlenen eurovision şarkı yarışmasında klips ve onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.
  profesyonel müzik hayatına 1989 yılında siyah& gümüş adlı gece klübünde arie antigue ve chansonns söyleyerek başladı.bir müddet akademik kariyeri ve öğretmenlik görevi sebebiyle sahne çalışmalarına ara veren sanatçı; 1994'te kanal d'de kol düğmeleri adlı erkek magazin programını, 1995 yılında numberone tv'de haftada beş gün yayınlanan rendez- vous adlı bir talk show sundu.
  1995 ağustos'unda "hazirim" adlı trakya ve makedon ezgilerinden oluşan ilk albümünü yayınladı. aynı yıl hazırım ve candan erçetin, alem fm'in yılın en iyi satan pop albümleri arasında yer alarak ödül kazandı.
  1996 temmuz ayında "sevdİm sevİlmedİm" adlı, türkiye'de yayınlanan ilk remix albüm çalışması ile büyük başarı kazandı.1996 yazında sanatçı, iki halk konseri ve yapı kredi bankası gençlik festivali çerçevesinde rumeli hisarı'nda konser verdi.
  1997'de "çapkin" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. bu albümde kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, albüm çalışmasında yer alan "yalan" parçasıyla 1998 kasım ayında İstanbul fm'in en çok istek alan şarkı ödülünü aldı.1997 sonbaharında hollanda'da bir world music organizatörünün teklifi ile biri utrecht tivoli'de diğeri amsterdam paradiso konser salonu'nda iki konser verdi.
  1998 yılı haziran ayında 2. boğaziçi festivali'nin açılışını cemal reşit rey senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.1998 ağustos ayında "oyalama artik" adlı en son remix çalışması yayınlandı.ekim 1998'de "her aşk bİtermİş" adlı parçasının klibi, fransız mcm müzik kanalının düzenlediği, "nuit du clip" ii. akdeniz video müzik ödülleri'nde jüri'nin "en İyi yönetim" ödülüne layık görüldü.
  mayıs 1999'da bremen glocke konser salonunda, haziran 1999'da frankfurt'ta ve fas'ta solo konserler verdi.
  17 ekim 1999'da paris olympia' da fransız ve türk sanatçılarının depremzedeler yararına verdiği konserde; candan erçetin şarkıcı olarak yer alırken, aynı zamanda programın sunuculuğunu da üstlendi.7 ocak 2000 tarihinde "elbette" adlı üçüncü solo albümü yayımlandı. "elbette" 2000 yılının en çok satan ve dinlenen albümü oldu.sanatçının repertuarında kendi albümlerinde yer alan parçalar dışında fransızca, İngilizce, İtalyanca, almanca, İspanyolca, yunanca ve türkçe nostaljik parçalar da yer almaktadır.sanatçı bütün bu çalışmalarının yanında galatasaray lisesi'nde öğretmenlik görevini sürdürmektedir.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük