Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. 11 eylul saldirilari - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  11 eylul saldirilari

  1) yeryuzunde guvenli bir yer olmadiginin en buyuk gostergesi. hangi gucler tarafindan yapildigi halen bilinmiyor.

  2) binlerce masumun "yok oldugu", new york manhattan'daki dunya ticaret merkezi ikiz kulelerine iki adet boeing ile yapilan intihar saldirilari.

  3) tam bir fiyasko.adamlar elini kolunu sallaya sallaya ikiz kulelere giriyorlar.süper güç olduğunu iddia eden amerika,usame bin ladin karşısında çaresiz kalıyor.ya amerika fazla abartılıyor ya da bu ladin denen adam çok güçlü.ayrıca her ne kadar saklasalar da bush yönetiminin işine yarayan olay.amerika'da ırkçılık tekrar hortladı.şu da bir gerçek ki bu işten en karlı çıkanlar güvenlik şirketleri oldu.

  4) usame bin ladin

  5) amerikalı vatandaşları, yıllardır her patlamada yoksa yine mi? paranoyalarına sürükleyen önemli bir olaydır. uzun süre daha etkilerinin de sürmesi doğaldır. bizde olsaydı şayet bir-iki yıl içinde unutulacak ve sonradan yıldönümünde anılacak sıradan bir olay halini alması muhtameldir. türk hafızası

  6) olan saldırılarda ölen masum insanlara oldu....

  7) olayın 11 eylulle alakası yoktur aslen.. yani 12 eylulde olsa baska bisey olmayacaktı... gibi sacma sapan geyikler yapmamıza sebep olan. yıkılan iki binaya sevinirken olen onca insana uzuldugumuz..sahsen cia in planlayıp uygulattıgını dusundugum olay...boylece amerika afganistan ve ıraga ve dolaylı yollardan sırayla diger ulkele saldırmak icin bahane bulmusur kendine... baska ulkelerin insanlarını hic acımadan cıkar ugruna öldürebilen bir zihniyet, yine cıkar ugruna kendi insanlarına da kıyabilir..zaten cia in olayı daha önceden bildigi ögrenildi... madem kendileri yapmadılar bunu , kocccca cia durduramadımı 5- 10 afganlıyı,ıraklıyı...simdi milyonlarcasını durduruyolar , öldürüyolar ya...emperyalist duzen cıkarı ugruna babasını bile öldurebilecek insanların duzenidir ayrıca...

  8) dedektorlerin pek bir boka yaramadigini gordugumuz, kapidan almazsaniz bacadan gireriz edasiyla binaya ucak sokma seklinde yapilan saldirilar butunu . ayrica pekte karşiyizdir bu saldirilara .

  şoyle geyiklerde olmaktadir :
  -selam maykil
  -adimi nerden biliyorsun
  -e guvenlik rozetinin ustunde yaziyor ya
  -aa evet evet hayirdir hemşo
  -yav burayi havaya ucurmak istiyorum musadenle bombalari yerleştireyim
  -yuru len işine yezit seni
  -peki maykil birde hava yollari deneyelim madem .
  gibi igrenc espirilere konu olan acizane durum

  ucak sokmak

  9) bazı örümcek beyinlilerin sevindiği terör olayıdır.sırf amerikalılar öldü diye...

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük