Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. bob dylan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  bob dylan

  1) (asıl adı robert allen zimmerman) 24 mayıs 1941, duluth-minnesota (abd) doğumlu. yahudi-rus kökenli bir aileden gelmekte. galli şair dylan thomas'a duyduğu hayranlıktan ötürü şairin adını, soyadı olarak kullanmakta. kendine özgü sesiyle, beste ve baladlarıyla 1960'ların başkaldırı kültürünün temsilcisi oldu ve adı savaş karşıtlığına eşdeğer biçimde anıldı. masters of war", 1963'te yaptığı "the freewheeling" albümünden. bu albümdeki "blowin in the wind" adlı parça ise tüm dünyada tanınmasını sağladı. çünkü parça abd medeni haklar hareketi'nin marşı durumuna getirilmişti.

  2) gençliğinde tüketim toplumunu kınayan bob dylan, şimdilerde yön değiştirerek ünlü amerikan kadın iç giyim firması victoria’s secret’ın reklam spotlarında boy göstermeye başlamış bile. fonda en ünlü şarkılarından “love sick” çalarken dylan, iç çamaşırlı bir mankene göz ucuyla bakarken görülüyor.
  daha önce reklam filmlerinde dylan’ın şarkılarını kullanan victoria’s secret, şarkıcıya bizzat reklam filmlerine katılması karşılığında her müşteriye en ünlü 9 şarkısından oluşan bir derleme sunmayı teklif ettiğini belirtiyor.

  kaynak : ntvmsnbc

  3) http://www.bobdylan.com

  4) one more cup of coffee

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük