Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ofis ciftcinin kara gun dostudur - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ofis ciftcinin kara gun dostudur

  1) alında cumhuriyet tarihinde devletin belini buken yıllarca yapılan destekleme alımlarını düşünürsek çok da yanlış bir slogan değildir.

  türk köylüsü/çiftçisi istatistiklere bakarsak dünyanın en tembel ve en az üreten köylüsüdür. tarımda çalışan nüfus neredeyse yüzde kırklara yaklaşır ve bu nüfus en çok buğday üzerine çalışır. mesela kanada'da buğayı küçük bir grup buğdayı eker ve onlar toplayıverir. bunlar gencecik kızlardır.

  tmo yıllarca bu tembel köylüyü desteklemiş, alımlar yapmış ve kafayı işletip hiçbirşey üretmeyen ve destekleme alımlarıyla veya kotayla oynayan devlet sayesinde yan gelip yatmış çiftçimize kara gün dostu olmuştur.

  ha bir de şu var tabii... tarım türkiyede siyasi iktidarların oy hedesidir... mesela demirel iktidara gelince "kim ne veriyorsa ben on katını vereceğim" deme gafletinde bulunmuş ve bu tembelliği körüklemiştir.. siyasiler bu avanta geçinme kapısını oy uğruna açık tutmaya çabalamasalardı bugün ne kara günü ne de geleceklerindeki belirsizlik baki olacaktı çiftçimizin...

  toprak mahsulleri ofisi

  2) yüzyılın yalanları

  3) ziraat bankası

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük