Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. cezmi ersoz - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  cezmi ersoz

  1) bu oyunu hep oynadik biz... sen sana verilmesini çok istedigin askla karsilasmaktan korktugun için, ben seni yitirmemek için, her seyi görmeden geldigim için hep oynadik bu oyunu... ve her defasinda önümüzde o karanlik uçurum açildi. her defasinda çok sarsilsamda yabancisi degilim be duygunun bu uçurumun. mesken düstü simdi ...yolunu tamamen kaybettin... kendinlesin... benimse senin için bedenim bitti. bitti güzelligim, bitti seni benden uzaklastiran her sey. ama biliyormusun bu halini pismanligini daha çok seviyorum senin... çünkü sensin bu.. çiplak, mahçup,yenik ve en dipte. bana simdi nasil davranacagini bilemiyorsun. ansizin su an içinde bir ates yansa ve keske böyle anlarda hiç olmadigin kadar cesur olsan ve bana neden o çok özledigin askindan bu denli korktugunu anlatabilsen. bu korkunun sende nasil bir inançsizliga yol açtigini tanimlayabilsen. nasilsa çok severek karsilik göremem, kirilirim, çok seversem bu aska layik olmadigim, bana benden çok güzel biri tarafindan bir gün mutlaka söylenir diye fiziksel güzellige tapinmayi, içindeki sonsuz ask özlemine ragmen nasil sürdürebildigini bana itiraf edebilsen... o zaman bende seni yitirmemek için seninle her sevistigimde, seni nasil yitirdigimi itiraf ederim. ve neden senin su anki pismanliginin ve düstügün boslugun sebebinin benim o bin yillik korkularimdan ve aliskanliklarimdan kaynaklandigini anlatirim sana. biliyorum bir an önce giyinip evinden gitmemi istiyorsun. biran önce içindeki dramla ve içindeki kirginlikla yalniz kalmak istiyorsun. birazdan çekip kapiyi çikacagim evinden. biliyorum birazdan ben gidince iste asil o zaman beni gerçekten düsünmeye baslayacaksin. bütün geceyi ve bütün hayatini. ruhumu degil sadece bedenimi ele geçirerek kayboldugun çölde, yolunu bulacagini sanirken nasilda yanildigini. ve kimse aci çekmesin derken bu yüzden asktan kaçarken ikimizi nasil sonsuz bir yalnizliga ve sonsuz bir üsümeye terk ettigini ürpererek düsüneceksin. her sevismemizden sonra sefaleti bir kez daha kanitlanan birlikteligimizi bütün o sahipsiz yönleriyle düsüneceksin. ve simdili ben seni en çok böyle anlarin için sevecegim. böyle anlarin için özleyecegim. baska tutunacak bir seyim yok bu hayatta. beni en çok ben yaninda yokken özleyisini özleyecegim.... cezmi ersöz/kirk yilda bir gibisin


  2) asiri duygusallik kokan, hatta bu asiriligini da abartip bir nevi arabeskimsi olmus, onceleri okudugum, artik fazlasiyla baymis oldugundan dolayi okuyamadigim yazar,leman yazari.
  siirleri biraz, biraz daha iyidir. kisa olduklarindan olsa gerek.


  3) ne kadar sevilmese de [ebkz]31313 [/ebkz] alinti yapilmiyor degildir:

  "beklemek kaybolmaktan iyidir" demis yazardir, guzel demistir...

  4) okurken içinde kaybolduğum yazar

  5) bana türkçe bir ekmek ver adlı kitabın yazarı

  6) eline aylık yüklü bir maaş geçse, aynı tarz yazılara bi rsatır dahi eklemeyeceğindne emin olduğum, okudukça bööğğğğğğk dedirten, doğudaki turlarında halkla nasıl da korkmadan kucaklaştığını, yalnızlıktan çok çekmişliğini anlatmaktan bıkmayan, bence artık usandıran, kan emici kadrolarda baş köşeye oturanlardan bir leman yazarı.


 2. Gündelik Sözlük

Sözlük