Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. kedi sahibi olmak - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  kedi sahibi olmak

  1) kedilerin tasidigi 'toksoplazma paraziti'nin, insanlarin kisiligini yavasca degistirdigi bilimsel arastirmalarla ortaya konmus..ingiltere,cek cumhuriyeti ve amerikada yurutulen ortak deneyler sonucu kedilerinden topsoklazma paraziti kapan erkekler cekiciliklerini kaybediyolarmis..saldirgan,kiskanc ve supheci oluyolarmis..ayni parazit bayanlarda daha cekici,bakimli,eglenceli,sosyal olmalarini sagliyomus..ancak kediden parazit kapan hanimlar guvenilmez partnerlere donusuyolarmis..kisacasi zor ismis kedi sahibi olmak..milliyette okudum


  2) hos ve eglencelidir. gecenin bir vakti siz sözlükte takilirken o sandalyenizin altinda dolasir ,isterse dizlerinizin uzerine cikip yatar sizi yalniz birakmaz.

  3) evindeki sidik kokusu ve tüye alısmak ve gelen misafirlerin neyden rahatsız oldugunu bu yüzden anlayamamak. "ay ben koku falan duymuyorum" diyerek iyice giciklasmak.

  4) kendisini tatlı tatlı okşadıgınızda tatlı tatlı hırlamak kadar şeker bir tepki werebilen bir canlıya sahip olmak..

  5) ayrıca tüm sadistlik duygularınızı yönlendirebileceginiz bir canlıya sahip olmak..
  kediye tekme atmak

  6) felix in dostu olmak

  7) köpek sahibi olmak

  8) ailenizde tüyleri nedeniyle hayvanlara alerjisi olan biri varsa,hele bu anneniz gibi bir sahsiyetse,iskence haline dönebilir,üstüne yürüyen anneden kacip size melul melul bakan kediyi savunmak iskence haline gelebilir,en iyi care ciyaklayan kediyi annenin üstüne salıp ne haliniz varsa görün demektir-ki sinirli anlarinizda bu fırtlatma isini anne olmadan da yapabilirsiniz.tabii kedinin tırnaklarını hesaba katmakta yarar var.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük