Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. incirlik hava ussu - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  incirlik hava ussu

  1) incirlik'te bulunan abd'nin askeri hava ussu. buradan kalkan ucaklar sagi solu bombalarlar, bizimkiler de buna izin verir. insanlar da tv'lerden bu bombalamalari seyreder. dunyanin hali

  2) abd'nin ortadoğu jandarmalığındaki ileri karakolu.

  3) peskes cekılen topraklar

  4) ortadoğu kumanda kolu.

  5) amerikanin kulu köpeği olan, hava alani.

  6) basbakan tayyip erdogan in zinaya iliskin yapilacak yeni düzenlemelere müdahale eden ab üyelerinin tepkisine karsi "iç islerimize kimse karisamaz" tarihi rest cümlesi ile irak savasi için kullanima açilan havaalanlari, abd li asker ve mühümmat dolu araçlarin geçisine izin verilen karayollari, bu askerlerin savasta arzu edildigi an irak topraklarinda konuslanmasi için tc topraklarinda olusturulan geçici savas köyleri geliyor akla. ve tabii ille de incirlik havaalani.
  tc hükümetlerinin tarihin herhangi bir döneminde kah araplara kah fransizlara kah abd lilere neleri, kimleri peskes çektigi emel sayin ve bilumum dansözler ve güzel türkçemizde bu meslege ne ad verildigi bilinmekte, ancak ille de "kadinlarimizin onurunu korumak için" gibi onur kirici bir sözle zina yasasini savunmalari "bu ne cüret" sözünü hiddetle hakirmamiza neden olmaktadir. nereden nereye bu nasil bir irkçi onur koruma merakidir ki savas basladigindan bu yana irakli kadinlarin onurlarini ayaklar altina alan pust abd li askerlere tek bir tenkid sözü edilmemistir.

  7) yıllar önce nokta dergisine sadece cinsel organını bir incir yaprağıyla kapatmış bir kadın fotoğrafı eşliğinde "hassas nokta incirlik" başlığı altında kapak olmuş bir nevi askeri kapitulasyon,ur cıban bası. doğruları yanlış kullanmak da bise kapak olucak ama bakalım ne zaman. belki de oldu bile..

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük