Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. alkolizm - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  alkolizm

  1) hitchhikers guide to the galaxy

  he drained his drink quickly before something serious has happened to it.he then had another quick one to follow the first one down and check that the first was alright.
  "freedom" he said aloud, "ican't cope with it" he said darkly and sent a third drink down to see why the second hadn't yet reported on the condition of the first.
  he poured a drink down his throat with the plan that it would head the previous on off at the pass , join forces with it,and together they would get the second to pull itself together.then all three would go off in search of the first ,give it a good talking.
  he felt uncertain as to weather the fourth drink had understood all that so he sent down the fifth one to explain the plan more fully and a sixth one for moral support.


  kötü bir çeviri ama idare edilebilir.

  basina ciddi bisey gelmeden içkisini hizla midesine indirdi.daha sonra yine hizla bir tane daha dikti ilk gideni izlemesi ve iyi oldugundan emin olmasi için.
  "özgürlük" dedi yüksek sesle...., "onunla basa çikamiyorum" dedi karanlik bi sekilde..ve bir üçüncüyü gönderdi ikinci gidenden hala birinci hakkinda bir rapor alamadigi için.
  bogazindan asagiya bir içki daha yolladi bir öncekini yakalayip onla güçlerini birlestirip ikinciyi yakalamasi ve ona kendisini toplamasi gerektigini söylemesi için.sonra üçü bir araya gelip birinciyi aramaya çikicak ve ona güzel bi konusma çekiceklerdi..
  dördüncü içkinin herseyi anlayip anlamadigindan tam olarak emin olamadigi için, ona plani tam olarak anlatmasini planlayarak besinciyi gönderdi, ve altinciyi da arkalarindan moral destegi için ..

  2) alkole bagli olma durumu

  3) alkolizm bir bağımlılık türüdür. sorun yarattığı bilinen, bırakılmak istendiği halde bırakılamayan bir maddeye; alkol içeren tüm içeceklere bir bağımlılıktır. alkolizm aynı zamanda bedeni, aklı ve ruhu etkileyen bir hastalık olarak da adlandırılabilir.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük