Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. mutsuz insanlar - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  mutsuz insanlar

  1) cogu zaman hakli nedenlerden dolayi mutsuzlasan insanlardir.

  bugün tabiri caizse dünya kana bogulmus, yoksulluk ve sömürü tavan yapmis, irkçilik artmis, dünya salgin hastaliklarda bir baska boyuta evrilmistir. buralarda çiziktiren internet sahibi büyük çogunlugumuz degil belki ama bugün dünyanin neredeyse yarisi tesadüfen yasamaktadir.

  hmm mutsuzluk herseyden önce bir çag hastaligi dir. ülkemizden bahsediyorsak durum daha da vahimdir. yani demem o ki durum aydin dogan medyasinda yansitildigi gibi degildir.

  insan haklari ihlal edilmekte, sistematik iskence sürmekte, kadinlar hala sokak ortasinda aile karariyla döner biçagiyla dilimlenmekte, dayak yemekte, çocuk isçiliginde sömürü gün be gün artmakta, sagda solda bombalar patlamakta, insanlar hem sendikasiz hem de sigortasiz çalisiyorken hala bir isleri oldugu için umutsuzca sükretmekte, üniversitelerde bilim yerine gerekirse 135 bin sehit veririz islenmis gazi en yetkili agizlardan verilmekte, insanlar devlet hastanesi ssk bag-kur hastanelerinde hala itilip kakilmakta ve etin kilo fiyati her ay artmaktadir.

  bugün türkiye insaninin mutlu olabilmek için çok az nedeni vardir. böyledir.


  2) mutlu edilmeyi bekleyen insanlar.zira bu devirde insan kendi kendine mutlu olamıyor.illaki bir arkadaş veya sevgili gerekiyor.malum;yalnız insan mutsuz insandır ki eğer mutlu olduğunu iddia etse bile bu mutlaka buruk bir mutluluktur.yalnızım dostlarım yalnızım yalnız...

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük