Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. entry yuceltme - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  entry yuceltme

  1) birebir sozluk dahilinde bulunan bu turde bir uygulama, entrylerin yazarlarimizin gozundeki degerini bizlere ve sizlere gostermesi acisindan cok onemlidir..bir tur referandumdur..bir tur oylamadir..entrylerin ve entryi yazan yazarlarin kapasiteleri diger yazarlar tarafindan sinanmakta ve belirlenmektedir..bir yazarin ayni entry uzerinde ikinci bir kere oy kullanma hakki bulunmamaktadir..kullanacaginiz oy o yazarimizin ve yazmiş oldugu entrynin kalitesini gozler onune serecektir..bu yuzden yazarlarimiz mumkun oldugunca bu oylamaya katilmalidirlar..bahsettigim oylama cok basittir..detaylari icin super bisi eh iste ayy igrenc

  2) ayrica entry degerlendirmek

  3) kimin toplam kac puan topladigini nasil gorecegiz? diye sorduran degerlendirme.

  4) kimin toplam kaç puan olduğunu görmek ten ziyade entry nin kaç puanda olduğunu görebiliriz. şöyle ki bu başlığın altında ki 3 nolu entryde nick ve tarihin altında bulunan msg ve kim? butonlarının yanındaki [2] rakamını görerek süper bişi 2 puan , eh işte 1 puan, ayy iğrenç eksiye götürür entry i.. saygılar

  5) bu konu ve her konu ile alakali sorularin sorulmasi gereken yer ekranin uzerinde gorulen s.s.s. kisimli yerdir..sorunuzu sorunca en kisa zamanda yanitini alabilirsiniz..ote yandan orada bulunan sorular sitenin ilerlemesi acisindan bize yol gosterici olacaktir..

  6) sanki cebinden gidiyormus gibi vermeyenler var hala. gundemde tutmak lazim.

  7) bızden once avrupa bırlıgıne gıren arkadasların kullandıgı turkce kelımelerden bırı

  8) kullanmak gerekiyor bu butonlari..yazarin kalitesi ve iceriginin degeri ancak bu şekilde anlaşilabiliyor ki bizler icin buyuk onem taşimaktadir bu durum..ihmal etmeye gelmez..sozlugumuzun geleceginin daha aydinlik olmasi şoyle olmasi boyle olmasi icin gereklidir..gerekli olmasa zaten onca ugraşip o butonlar yapilmazdi..biraz daha ozen biraz daha itina lutfen..

  9) 'super bisii' olarak yuceltildiginde, bazi entrylerin 8 puan bazilarinin ise 1 puan yukseldigi gorulen, sistematigi pek anlasilamamis olan degerlendirme.
  edit: 4,3,2 puan yukseldigi de gorulmustur; hem v1 de hem v2 de

  10) [ebkz]30720 [/ebkz] hayir degil, v1'de de ayni durum soz konusu idi.

  11) sözlük cemaatine mensup olan er kişinin kullanması farz olduğu buton..
  bas ulan bas

  12) hala kullanmadığımız özellik

  13) "bugun yazar arkadasin icin ne yaptin?" sorusuna cevap bulamayanlarin yapmasi gereken calisma.
  sunun surasinda bir tusa basacaksin, hepsi bu.

  14) her sözlük yazarının vatani görevi.boş oy atmamak gerekir.iyi ya da kötü bir oylama yapılmalıdır.enrtyler hak ettiği yeri bulmalıdır.

  15) kimi kendini bilmezlerin siyasi amac ugruna planli bir şekilde sozlugun bir acigindan faydalanarak işlerine gelmeyen ve kendi anlayişlarina aykiri gelen entryleri kotuleme işine alet edilmiş ozelliktir bu..yazik ki siyasi ideoloji insanlarin beyinlerini oyle bir yikamiştir ki basit bir eglence sitesini bile siyasi arenaya cevirmelerine sebep olmuştur..ve gene ne yazik ki bu kişilerin gozleri oyle kapalidir ki kendi fikirlerinden başkalarinin fikirlerini yokmuş gibi sayabilmektedirler..oysa sozlugun bir konsepti vardir ve her şey orada acikca yazilidir..kisacasi ya bu deve gudulur ya bu diyardan gidilir..
  birebir sozluk konsepti

  16) bazi nicklerin yazdiklarini siyasi gorusleriyle bagdastiramayan dusuncesizler tarafindan ilginc sekilde kullanilan hede.

  17) entry yuceltme şeysi hakkinda benim dikkatimi ceken bir şey oldu..[ebkz]#11780[/ebkz] kod numarali entry bu başligin ilk entrysidir ve en begenilmeyen entryler entryler şeysinde ilk 10 da yer almaktadir..şmdi aglasak mi gulsek mi şaşirdim ben..bu entry tamami ile teknik ve kullanimi anlatici bir entrydir..bir fikir eseri degildir..yani kotu yahut iyi olmasi, sadece okuyucunun entry yuceltme şeysini yeterince acik anlatip anlatamadigi ile ilgili olabilir.cunku icerisinde duygu, siyaset, ideoloji ve benzerlerine yakin hic bir tema işlenmemiştir..kisacasi bahsi gecen entrynin ne en begenilen entryler listesinde, ne de en begenilmeyen entryler listesinde yeri yoktur..bahsi gecen entry bu iki listeden herhangi birisine girebiliyorsa, birebir sozluk dahilinde kullanima ilişkin tum entrylerin o listelerde yer alabilecegi gibi bir sonuc ortaya cikmaktadir ki bu tamami ile hatadir..entry yuceltme şeysi, yazarin kendi duşuncelerini ve kendi duygularini eklemiş bulundugu entryler icindir, teknik aciklama entryleri icin degil..o entrynin bana ait olmasi da zerre onem taşimamaktadir..bir başkasina ait bir entry olmuş olsa zaten mudahale eder ve almiş oldugu eksi yahut arti oylari sifirlardim.bana ait olan bir entrye o şekilde bir mudahale yapmam soz konusu olamaz.bu kendimi kayirmaktan başka bir şey degildir ki hic adil olmayan bir davraniş olurdu..sadece dikkatimi cekti ve uzerine bir iki şey yazmak istedim..işte şu anda okumuş oldugunuz entry en begenilmeyen entryler listesinde başa oynayabilecek bir entrydir..cunku icerisinde teknikten cok benim eklemiş oldugum kendime ait duşuncelerim vardir.boyledir.

  18) bir el atında şu entryi yüceltelim

  19) ne yazik ki sozluk yazarlarina hala kazandirilamamiş olan alişkanlik.onemi kavranabilse eminim her yazar pek cok entryi oylayacaktir..egitim şart..!!

  20) seygili yazarlar onem verelim entry yuceltmeye. entryleri yuceltelim lutfen. hatta ise bu entryden baslayalim.
  hadi bakiyim eliniz bos durmasin.
  maksat eliniz alissin

  21) entry kutsama

  22) + veya - puan verip, o entrynin puanini yükseltmek veya düşürmek ile ortaya cikacak olan dumur olay.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük