Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. intihar - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  intihar

  1) emile durkheim buyuk sosyolog durkheim'in uzerinde en cok calistigi konulardan biridir ve durkheim, intihari uce ayirmistir: egoistik intihar , anomik intihar, altruistik intihar.

  2) gun boyu anathema dinleyip yapılası eylem...

  3) eylemin gerçekleşmesi durumunda maddi varlıın yokolacaı kesindir. ama gerçekleşmezse, kişi hayata daha güzel daha sıkı sarılır. eylemin ne kadar saçma olduğunu anlar ve hayatı dolu dolu yaşamaya başlar. kötü bi eylemdir.

  4) sağlık sebepleri olmaksızın yapılan ötenazi
  belki de özeleştirinin en dürüst hali.

  5) bos bir kafada dusuncelerinle yanliz kalmis bir beyinin yasam savasinin sona ermesi, belkide bir dusuncenin korelmesi. kendi kendinin cellati olmaktir. karanlik bir boslugun icinde cikis kapisinin karanlik olanidir. kararsizlik ve bunalim bir etken olabilir intihar'a. sonunda biter yasam.

  6) oyunu veya filmi yarıda bırakıp çıkmak gibi bişidir heralde..

  7) anathemadan one last goodbye veya a natural disaster şarkilari dinlenildigi zaman ister istemez aklin bir koşesinden gecen olay.

  8) j.p.sartre den ve öğrendiğim insana da teşekkür ederek,intihar bir kaçış değil reddediştir demek istiyorum.

  9) intihar etme nedenleri

  10) yapilmamasi gereken 9 kusurlu hareketten biri.

  11) intihar ve onlenmesi hakkinda cok detayli bilgiler iceren bir site: http://www.psikofarma.net/genel/intihar.html

  12) intihar aslinda o kadar garip birsey ki. ozellikle intihar eden kisi icin.
  intihar eden kisi hayatla ve sorunlarla bas edemeyecek kadar aciz ve cesaretsizken, bu karari verebilecek kadar da cesur ve guclu...

  13) ara sıra insanın aklına gelmiyor değil hani...

  14) intihar zaman zaman bir yardım isteği, bir çaresizlik feryadıdır.haa ben etmem o ayrı.

  15) suidoloji

  16) tıp dilinde suisit.girişimi olmayan karar verildi mi çekip gitmeyi hedefleyen ve başaran,edebiyattan felsefeye pek çok insanın kesik damarlarından akan kanlarla beslendik biz.

  17) allahın verdiği canı ona sormadan ve izinsiz almak.bunun da cezası bir daha cennet yüzü görememek.ne acı değil mi ne kadar büyük olursa olsun hiç bir dert çözümsüz değildir ve mevla asla kimseye kaldıramayacağı kadar ağır yük vermez.

  18) insanin kendi istegiyle hayata son vermesi. bu cok bilinclice secilmis bir karar olabildigi gibi, caresizlikten verilmis anlik kararda olabilir.

  19) bir anlık delilik sonucu her şeyi yapabilme yetisiyle gelişen olaylar silsilesinin en trajik örneği. ne geri dönüşü vardır, ne de çevrenize göre inandırıcılığı..

  20) her insanin ömrü boyunca bazen baskalarini cezalandirmak için düsündügü genellikle aglayarak biten bir sey..yapmak ise gercekten cesaret ister sonucta gidilecek yerin bilinmemesi insani biraz da olsun tedirgin ediyor, tabi bu olayi gerceklestirirken cekilen aci da var ortada...

  21) insanların sevenlerine (varsa) yapacağı en büyük haksızlıktır, bencilliktir.

  exit game

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük