Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. akp - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  akp

  1) adalet ve kalkinma partisi.
  genel baskanligini ayni zamanda su anda basbakanimiz olan recep tayyib erdogan yapmaktadir.

  2) abdullah gul

  3) her ne kadar "biz buyuz" deseler de zamaninda, bazi kisilerin bazi kesimler uzerinde yarattigi guvensizlik sonucu inanmakta zorlanilan parti.

  4) siyaset arena sında hiçbir eylemin tesadüfi, başıboş, özgür irade kapsamında olmadığı/olamayacağının diğer bir kanıtı olan, kadrosunda istikrar kavramına karşılık denk düşecek tek adamın abdullah gül olduğu siyasi parti.

  5) aklım karıştı pempe'nin kısaltılmış hali....

  6) yiğit delikanlı liderlerinin daha fazla oy kaygısıyla işleyişini hızlandırdığı "hızlı tren" bombasıyla bir kalemde yüzlerce vatandaşın telef olmasına neden olan tüccarlar particiği

  7) akp mersin subesi

  8) devlet dairelerine islamcı zihniyetleri doldurarak,bir çok ticari kesim i dışlamaya başlamış parti.
  ulan hangi çağdayız a.k daire ye giriyosun merhaba dersen yüzüne kimse bakmıyor ama fısıltı ile olsa da selamunaleyküm dediğin an da hepsi hafifçe kalkıp vealeykümselam diyor. iyi hoş süper bir şey selamsız ortama girilmez biliriz. ee o zaman behey şerefsiz arsız namussuz insanların iyi niyetini suistimal eden şerefsizler, neden sabah 11 de işe gelip saat 15.00 olunca ortadan kayboluyorsunuz? diğerlerinden farkınız nerede kaldı ampul kafalılar..!

  9) ne islamcılıkla,ne sağcılıkla,ne de solculukla alakası olmayan anap taklidi parti.diğerlerinden pek de farkı olmayan,kısacası milletin anasını ağlatan particiklerden sadece biri.

  10) selametçi takiyeci zihniyetin devamı olan parti. tabanına verdiği sözlerle ab, askeriye ve kamu baskısı arasında kalan, siyasi anlayışını hayata geçirmekte zorlanan ve bunu için de temkinli ve çok fazla belli etmeden adımlar atan bir parti. bunun en son örneğini zina kargaşasında yaşadı ve şimdilik geri adım attı. diğer adımlar: türban yasası, yök yasası...

  11) türbanı simgeleştirip, insan hakları, kişisel haklara baskı gibi daha önceleri kullanmadıkları, ağızlarına bile almadıkları söylemlerle kamuoyu yaratmaya çalışan ve bunda da başarılı olan kişilerin bulunduğu cemiyet.

  12) ezici bir oy farki ile, tek başina iktidar olan, yapmiş olduklari yenilikler ile her yaşa, göre yapmiş olduğu yeniliklerle size oy verenlerin eline sağlık dedirten parti.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük