Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. alcili bacakla yapilabilecekler - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  alcili bacakla yapilabilecekler

  1) bol bol kasınmak
  tv basında pıneklemek
  bılgısayar basından kalkamamak
  koltuk degneklerını savunma aracı olarak kullanmak

  bacak omza
  tek bacak omza

  2) okulu kirmak icin bahane gerektirmez.
  otobuse binildiginde cok iyi bir acindirma aracidir, yer vermek icin millet birbiriyle yarisir. bu sebepten dolayi bos otobuse binmek tat vermez, onemli olan sadistliktir, netice alabilmek icin dolusu aranmalidir.

  3) oturdugu yerden saga sola bulasip,laf yarisi yapmak en iyi cozumdur,acilarini dindirir,cok hos zaman gecirtir.arada susmayi deneseler birde

  4) alçılı bacak her zaman iyi bir bahanedir,toplu taşıma araçlarında size mekan sağlar,tabii bindiğiniz araçta sağduyusuz insanlar topluluğu varsa o başka,ama mutlaka bi tane sağduyulu insan yani keriz çıkar.ayrıca anne baba kırık,alçıya alınmış kola bacağa dayanamazlar,vay benim yavrumun kolcağızcığı vay benim yavrumun bacacığı kırılmış diye söylenirler,dolayısıyla okula göndermeye de kıyamazlar,okula gidersiniz ama kolunuz alçılıysa ödevden kaytarırsınız,ayrıca istediğiniz birşeyi aldırtmak için alçılı kol yada bacağınız çok işe yarar,biraz da canınız yanıyor gibi davranıp,nazlanırsanız tamamdır,ya da şöyle demelisiniz en kötü ihtimali dile getirerekten:
  -ya kolum değil de kafam kırılsaydı :( akabinde istediğiniz şeye büyük ihtimalle kavuşmuş olursunuz.siz siz olun bu durumu iyi değerlendirin,bu yaşıma kadar kol bacak kırmadım ama neysse.


  5) şekilden şekile girmek

  6) özellikle hastanede dolaşırken kısmetiniz açılır, şaşırır kalırsınız.

  7) alcının ustunde karakalem calısması yapmak... yeteneklerinizi gelistirmenizi saglar bu ayrıca...allah kimseyi o hallere dusurmesin..

  8) futbol oynamak
  kendımden bılıyorum

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük