Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. the dreamers - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  the dreamers

  1) bernardo bertolucci'nin ilk kez 60.venedik film festivalinde gosterilmis olan fılmıdır.paris'te 68 olayları esnasında amerıkalı bır ogrencının basından gecenler anlatılmaktadır.gecişler ve eski filmlerden cut'larla doludur.
  isabelle ve theo adlı sonradan ayrılmıs siyam ıkızlerı ve saf,amerıkalı cıfcının oglu elektrıgı veren micheal pitt'ın oyunculugu takdire sayandır.ancak en son dawson's creek'te jen'ın süt+saf sevgılısını oynadıktan sonra pitt'ın bu atılımı gozlerden kacmamıstır.
  film,turkıye'de gosterıme gırdıgı anda,68'lılerden hak etmedıgı agır tapkıler almıstır:"68'de bız boyle yasamıyorduk lölölölö.."seklınde anlamsız tepkıler yukselmıs,hatta fılmın ulkemızde yasaklanması gerektıgıne kadar varan geyıkler donmustur.bu arada bertoluccı gene yaptını yapmıs ve amerıka'da cok uzun zamandır yasaklanan ılk fılm unvanını dreamers'a katmıstır.zira bır cok ulkede ensest fıkrını yaydıgı ıcı yasaklanması gundeme gelmıstır.
  bunların otesınde fılm,tarıf edıldıgı kadar ,sok edıcı,ınanılmaz,sasırtıcı vs.. degıldır.her zamankı bertoluccı tavrı bu fılmde de vardır.zıra fılmn 68 olaylarını anlatmaktan uzaklasarak threesom ve ensest varı ılıskıler uzerıne yogunlasmıstır.parıs'in de paris gıbı anlatılmadıgı açıktır.tabı bu arada godard'a yapılan gondermeler takdırımızı toplamıstır.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük