Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. cem uzan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  cem uzan

  1) 80 darbesi sonucu, ortaya cikan ozal hukumetleri suresince piyasaya surulen prenslerden. 91 secimlerinde son derece vefali davranmis anap propagandasi yapmistir. aslinda bu vefadan ziyade arkasini kaybetmeme hadisesidir. clientalism amerikan destekli sahsin amerikan politikalarina ve destekcilerine yaptigi yamugun sonucu olarak yine amerika'nin tasviye etmek uzere temiz bir operasyona giristigi sahsiyet seneye varligindan eser birakmayacak derecede temizlenmis olacaktir. sam amca kendisini istememektedir. olaya son nokta televizyonlari, radyolari, gazetesi ve telsim'in ipinin cekilmesiyle konmustur. kendisi simdiden tarih olmustur. amerika'ya yamuk yapilmaz.

  2) star tv yi akıllara getiren şahsiyet.

  bir de genç parti tabii ki de.

  3) kendileri askere çağırıldı.
  biz buna celp to celp diyoruz

  4) her alanda yaptigi uckagitciliklarla, yolsuzluklarla milleti enayi yerine koyan, kendisini ozal gibi yaptiklarinin yanina kalacagini dusunerek yanilan, tiksindigimiz bir insan.

  5) 3 kasım seçimleri öncesi partisinin mitinglerinde yarım ekmek döner dağıtarak yüzde 7 oy alan adam. iskender kebap dağıtsaydı kesin barajı aşardı!!!

  6) imar bankası olaylarıyla top 10 da adını zirvede inmeyecek noktaya kazıyan, parasını alamayan halkın son çare olarak başbakan yapmaya çalıştığı adam

  genç parti

  7) alma mazlumun ahini cikar aheste aheste

  8) evvel yediyin hurmalar doner kicini tirmalar

  9) açın lan türkiyenin önünü durduramazsınız

  10) safsiken

  11) saman altından su yurutmek

  12) "türk halkının uyanması için böylelerini daha çok mu göreceğiz" dedirten kişi.

  13) sağlam şarapçıymış kendisi.

  14) turgut özal`in prenslerinden sadece birisinin adi.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük