Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. aydin dogan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  aydin dogan

  1) en zengin is adamlarimizdan, dogan grubunun sahibi gumushane dogumlu zat-i muhterem. sahibi oldugu medya ve diger sektordeki dev sirketleri ile sosyetenin de sayili isimler arasinda yer edinmistir kendisine.

  2) devletten aldigi krediyle devletin malini satin almistir.

  3) poaş

  4) 1936 yılında gümüşhane’nin kelkit ilçesinde doğdu.istanbul ekonomi ve ticaret yüksek okulu’nda okudu.1979 yılında milliyet gazetesini ercüment karacan’dan, 1994 yılında da hürriyet gazetesini erol simavi’den satın aldı.gözcü,radikal, postameydan, iyi gazete, fanatik gazeteleriyle çok sayıda derginin ve kanal d’nin yayıncısı.evli ve dört çocuk babası.türkiye gazete sahipleri birliği ve tüsiad üyesi.

  5) köprüyü geçene kadar "ayıya dayı diyen" tiplerden.soğuk ve itici adam.

  6) basın karteli sahibi, merkez sağın hamisi patron.

  7) israil ağzıyla haber yapan,her daim mazlumun ve haklının yanında değil güçlünün lehine haber yapan kalitesiz yayın organlarına hürriyet,milliyet,kanal d vs. sahip olan adam.

  8) kapkaççı

  9) bir rivayete göre vehbi koç un köşkündeki yardımcısından olan oğlu.

  10) hanzade ve vuslat'ın babası.hürriyet posta milliyet gözcü kanald ve daha bir çok basın yayın organının sahibi.zengin bir adam.

  11) bi siktir git dedirten karakterler

  12) milliyet gazetesinin adını, misyonunu ve şeklini şemalini değiştirmiş, varlığıyla gazetenin saygınlığını kaybettirmiş, her devrin adamı, türkiyeyi yönlendiren ve aynı zamanda yönetilen kişi.

  13) dogan holding şirketler grubunun sahibi, ayni zamanda soyadimi kullanan lamer. değiştir lan soyadını şopar sicmaya hazir swh modulu

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük