Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. yeni yazarlara tavsiyeler - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  yeni yazarlara tavsiyeler

  1) cici cici yazin..kimse ile zitlaşmayin.konsepte uyun..konseptin size uymasini beklemeyin..dial up ile baglanmayin..paraniza yazik gunah..memnuniyetinizi cevrenize , şikayetlerinizi bize bildirin..şikayet etmeyin..


  2) olabildiğine çok entry girip kendini kanıtlamak..

  3) şahsi şov yapıp karizmayı dağıtmamak ta gerek tabii.

  4) yazılanların aşırı derecede resmi olmamasına dikkat etmek. karıya kıza sarkmak dil atmak yavrum fıstığım demenin yasak olduğunu bilmek.. girişte ayaklarına galoş kafalarına bone takmanın hijyenin baş kuralı olduğunu bilmek. alkolun alınması caiz olan saatleri dışında alkol almak yahut alkollü olarak sözlüğe giriş yapmanın caiz olmadığını bilmek. kabuklu yemiş yemek yahut yiyen birisni görünce söylememek tarzı şeylerin kesinlikle yasak olduğunu bilmeleri duayenler tarafından verilebilecek en güzide tavsiyelerdir.

  5) ne yaparsaniz yapin ama aşagidaki başliklari muhakkak hatmedin..hepimiz icin iyi birer yazar olmanizin sirri o başliklarda yatiyor..bunun bilinci ile hareket edin..sinirlerimi bozmayin benim..

  birebir sozluk kullanma kilavuzu

  entrylerin silinme sebepleri

  yazarlarin ucurulma sebepleri

  hatali baslik ornekleri

  birebir sozluk konsepti

  independence nin gunlugunden

  6) savaşmayın sevişin

  7) asla ama asla onay almak icin ayni başligin altina 10 adet ayni entryi girmeyin..tek kurnaz siz degilsiniz..kimse gormese de bu entryleri biz goruyoruz..unutmayin..
  biri bizi gozetliyor

  8) şifrenizi kimse ile paylaşmayin..şifreniz mumkun mertebe salakca şeyler olsun..internet cafeden online oluyorsaniz, olmayin! illa olacam diyorsaniz da login kismindaki anahtar şeysine kesinlikle basmayin.bilgisayarinizin herhangi bir yerinde şifrenizi kayitli tutmayin.hotmail, yahoo ve benzeri bedava mail servislerini kullanmak yerine pop3 turu mailler tercih edin ki mailinizin kirilmasi daha bir zor olsun.icq ve benzeri zimbirtilar ile şifreniz asla ayni olmasin.şifrenizi unutmamak icin avucunuza yazmayin.avucunuza yazdiysaniz bile kimse ile tokalaşmayin.sinirlendirmeyin beni.

  9) ici dolu entryler yazin..su başliginin altina sadece "iceriz" yazan kişi en yakin ceşmeye gitsin ve mumkunse orada yaşamaya devam etsin.yakinlarimiza bile ugramasin.

  10) entry yazmakta acele etmeyin..once sozlugu bol bol okuyun ve ne yapilmak istenildigini anlayin.ardindan anladiklarinizi satirlara dokebilirsiniz.

  11) once oku sonra yaz

  12) independence nickli yoneticiye asla bulasmayin.hele akliniz varsa ona asla "senli benli" ya da unlemli! mesajlar yollamayin.allah muhafaza isinlar..

  13) yeni yazarların ilk 50 entry si tarafımızdan büyük ciddiyet ile incelenir. sırf entry sayım çoğalsın diyerek başlık altlarına sadece bkz verenler, çok kısa kıssadan hisse tarzında entry yazanlar, şüphesiz ki bizim gözümüzde mimlenesi yazarlar olup her an uçmaya hazır ve nazır kişiliklerdir.

  14) üye oluş esnasında üyelik için 10 entry giriniz tarzında var olan ibareye mutlak dikkat edilmesi gerekilir. hi ha ho ben çok biliyorum 20 entry yazarım deyip ve hatta yazanlar için direk olarak, bu yazar daha konsepti kuralları okumamış, biz 10 entry yaz bekle kardeşim demişiz o yazılanı hiç'e saymış uçmuş gitmiş diyerek siklenmediğimizi düşünür ve, ya uç uç kelebek deriz, ya da sarhoş anımıza denk getirip onaylarız..

  15) akıllı olmanın verdiği hazzı yakalayın..

  16) sadece bildiginizi yazin . boxerinizin mavi renk oldugunu bilirsiniz lakin bunu sozluge yazmak pek anlamli olmaz . hani bole yaşadigimiz cevreyi daha cok ilgilendiren bilgilerinizi paylaşmak hatta hatta evrensel olanlari yazmak dahada hoş olur kanimca . bunun yani sira başka yazarlarin fikirleri yorumlari adi ustunde başka yazarlarin fikirleri yorumlaridir . bunlara yorum yapmak pek akil kari degildir . sonra sonra oluşacak catismalara sebebiyet verir . copy / past pek gereksizdir . 300 satir kopyalamişsin kimse okumaz , bi yazari en cok onurlandiracak şey kendi ozgun fikrinin insanlarca beyenilmesidir .

  17) bi zahmet sözlüğün nimetlerini kullanın.entry yazın,entry yüceltin,mesaj atın,muhabbet edin.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük