Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. alfred d souza - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  alfred d souza

  1) "uzun bir süre güzel hayat başlamak üzere diye düşündüm. gerçek güzel hayat! ama hep bir engel daha vardı önde. öncelikle yapılması gereken bir şey, bitmemiş bir iş, tamamlanması gereken bir hizmet, ödenecek bir borç... hemen sonra güzel hayat başlayacak.

  sonunda uyandım ki, hayat zaten bu engeller. bu perspektif mutluluk için bir yol olmadığını, bilakis mutluluğun kendisinin asıl yol olduğunu görmeme yardımcı oldu.

  öyleyse yaşanan her anın keyfini çıkarmalı ve bu anlar, paylaşılacak özel biri ile geçirildiğinde daha da çok keyfi hissedilmeli.

  zamanın kimseyi beklemediğini unutmamak lazım. öyleyse; okulun bitmesini, okula gitmeyi, on kilo vermeyi, 6 kilo almayı, çocuk sahibi olmayı, çocukların büyüyüp evden ayrılmalarını, işe başlamayı, emekli olmayı, evlenmeyi, boşanmayı, cuma akşamını, cumartesi sabahını, yeni araba-ev almayı, yeni araba ve evin borcunun bitmesini, baharı, yazı, sonbaharı, kışı, ayın birini, onbeşini, şarkınızın radyoda çıkmasını, ölmeyi, yeniden doğmayı beklemeyin daha fazla mutlu olmak için.

  mutluluk bir hedef değil yoldur. paraya ihtiyacınız yokmuş gibi çalışın, hiç incitilmemiş gibi sevin, kimse sizi seyretmiyormuş gibi dans edin... " diyen zad.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük