Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. abdullah ocalan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  abdullah ocalan

  1) turkiye'nin kudreti varken yakalamaya korktugu, amerika'nin sayesi ve izniyle idam edilmemesi sartiyla yakalanan, urfa/halfeti'li, pkk teror orgutunun basi.

  2) pkk teror orgutunun bası olarak nıtelendırılen kısı.zıra cok kulturlu ve cok zekı oldugu agır tartısma goturecek bır benzetmedır.zıra zekı olarak adlandırılabılecek kısı ıdeolojık dusuncesı geregı bınlerce kısının katlıamına sebebıyet weremez.eer ıdeolojısını gelıstırmek ıcın her kıtap okuyan adama zekı sıfatını kullanacak olursak hıtler'e de zekı dememız gerekecektır kı bunlar tamamen buyuk bır yanılsamadan ıbaret sonuclar doguracaktır.hukuk ve adalet terımlerı kamu duzenıni,toplumun refahını ve kısılık haklarını korumak ıcın warolan kawramlar ve sıstemlerdır.hukuk duzenı herkese karsı esıt dawranma ilkesını temel almıstır.awrupa bırlıgı kazanım yasaları cercevesınde 6 no'lu protokole uyum saglama amacıyla ıdam cezası turk ceza kanunu'ndan kaldırılmıstır ancak toplumun sandıgının aksıne tamamen kalkmamıs halen savas zamanında gecerlı olmak kosuluyla yururluktedır,sadece uygulanması durdurulmustur.olaylar hukukcu gozuyle degerlendırıldıgı zaman idam cezası devlet sıstemlerınde warolmaması gereken bır ceza turudur ancak insan olarak degerlendırıldıgı zaman bazı durumlarda vıcdanen uygulanması ıstegınden vazgecılememektedır.abdullah ocalan ornegınde oldugu gıbı hukuk duzenı buna ızın wermese de idamın gereklılıgı bazen aranmaktadır.bır bırey olarak sızın canınıza,yakınlarınızın canına kast edıldıgı takdırde hıc bır ınsandan, awrupa bırlıgı standartları ya da ulkenın polıtık tawrı nedenıyle bazı seylere sus pus olması we kabullenmesı beklenemez.yakını olmus,aılesı teror yuzunden parcalanmıs ınsanların dewlet kadar metanetlı olması beklenemez,beklenmemelıdır.zira hukuk duzenı içinde olanların da farkettıgı gıbı malesef bazen magdurların zararlarını karsılamak ,acılarını dındırmek ıcın yeterlı sonuclar yaratılamamaktadır.bu takdırde bazı somut olaylara bakıldıgı zaman abdullah ocalan'ın idamı gereklıdır.terör yakınlarınıza ve size acımaz.bu baglamda magdurların da teröristlere acımaları asla beklenemez.
  zira abdullah ocalan zekası we kulturuyle kıtlelerı pesınden suruklememiştir.egitimin ulasamadı yerlerde insanlar cok kolay kafalanarak bu tuzaklara dusmektedır.zira ilkokul mezunu,saglıksız ortamlarda yasayan,yıyecek yemegı olmayan insanların mao-lenin-esit adalet ve sosyal duzen kawramlarını cok da anlayacagı beklenemez bu takdırde abdullah ocalan'ın zekası we kulturunden etkılenme soz konusu olamaz.insanların cahillikleri kullanılarak onlara tetikçi ve piyon rollerı verilmiştir.bunun ötesinde soz konusu meclisin de abdullah ocalan'ın serbest kalmasını saglayacak bır yasa cıkartması bır utopyadan ibarettir,zıra ıdam cezası polıtık nedenlerden dolayı kaldırılmıstır,sosyal nedenler goz onunde tutulmus olsaydı bu yıllar onceden yapılırdı.polıtık bır tawırla yaklasacak olan meclısın boyle bır katılın serbest kalmasını onaylayacak yasayı cıkartması ise oy korkusu pesıne dustugunden asla mumkun olamaz.

  3) 1986'da lazkiye'de uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve ölümden dönen terörist. keşke kurşun daha düzgün bir yere gelip, bütün bu olanlar yaşanmasaydı.

  4) insanda biraz onur olur diyorum. kurdugu orgutun kitle destegini kaybetmesindeki en buyuk etken de kendisidir. yakalanir yakalanmaz "hizmet etmeye hazirim" demis, hepimizi gotumuzle gulmeye sevketmistir.

  su anda ise tamamiyla devletin gudumunde olduguna inaniyorum. yapmis etmis ancak ne soylediklerinin ne de yaptiklarinin arkasinda durmus, guc karsisinda o attigi nutuklarinin aksine nasil da zavallilastigini halki da gormustur.

  5) ahirette bu beyfendinin !!! yakasına yapışacaklardan bazıları aşağıdadır.

  http://www.ataturk.com/pkk/pictures.shtml

  6) avrupa birligine uyum yasalari cercevesinde idam cezasinin kaldirilmasi sonucunda hala oksijenimizi boluşmek zorunda kaldigimiz kişi..

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük