Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. destan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  destan

  1) toplumlarin icinde yazari bilinmeden cikmis dogal metinlerdir. masalsi kahramanlara veya gercek olaylara dayali olabilir. ama genelde fantastik sekilde yansitilmasindan dolayi okuyucuyu heycanlandirici ve costurucu ozellik tasirlar.

  2) manas destani

  3) oguz kagan destani

  4) boyle bir turk grubu vardı, bir kiziroğlu hışmıyla müzik piyasasını altüst etmişlerdir...
  cilveloy adlı şarkıları ne kadar güzel olursa olsun...
  şarkıyı söyleyen elemanın ahahehei die haykırması tüm ambiyansı z.ker atar..
  o kadar kaset,klip,promosyon heba olur gider... sadece bu haykırış diil, adam çoştukça coşar, sanki setin arkasında bir zenci dolasır zannedersiniz adam bastıkca cıglıgı basıyor...boyle sey gorulmemıstır...

  5) ayna grubundan ayrilan kel adam da bu gruba katilmis, iyice dellenecez....

  6) destan’ın solisti hakan 1968 ankara doğumlu... eskişehir anadolu üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler fakültesi İşletme bölümü son sınıftayken tahsilini yarım bıraktı. İyi derecede gitar ve keyboard çalan hakan her tarza yatkın ses yapısının yanında söz yazarlığı, beste ve aranjörlük yapmaktadır.
  arda kayıhan 3 nİsan 1979 İstanbul doğumlu, eğitimine İstanbul bilgi üniversitesi, sinema - televizyon bölümü` nde devam etti. aileden gelen müzisyenlik ruhuyla grubun en genç üyesi.. ayrıca beste yapan arda müzikten arta kalan zamanlarında sporla da uğraşıyor.
  emre önbayraktar ise 11 kasım 1969 İstanbul doğumlu. 1974 senesinde İstanbul belediye konservatuarı piyano bölümüne girdi. 10 yıllık müzik eğitiminin sonunda yıldız teknik üniversitesi mimarlık fakültesi` nden mezun oldu. birçok tv kanalında jingle ve jenerik müzikleri yaptı. birçok sanatçının albümünde aranjör ve besteci olarak yer aldı. tiyatro müzikleri de yapan emre `delİ dumrul` müzikaline de adını yazdırdı. İnternet üzerinde yapılan uluslararası müzik yarışmasında 2000 besteci arasında ilk 60` a girmeyi başardı. fİdof` un düzenlediği malta müzik festivali` nde en iyi 2. aranjör ödülünü kazandı.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük