Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. adsl - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  adsl

  1) asimetrik dijital abone hattı. asymetric digital subscriber line.

  2) telefon hatlarini kullanan dial-up modem teknolojisinden farki,standart modemlerin aksine telefon gorusmesi icin kullanilan band genisligini kullanmayip daha yuksek frekanslardaki band genisliklerini kullanmasi ve varolan bakir kablolari kullanarak hizli internet erisimi saglayan asimetrik dijital abone hatti..

  3) ve de adsl bağlantıda kablonette olduğu gibi yoğunluktan dolayı hızda azalma olmaz, çünkü her kullanıcıya ayrı bant sunulur..

  4) kabloneti olmayan bölgelerin dial-uptan kurtulmak için tek seçeneği olan internet bağlantısı

  5) tek sorun statik ip , onuda proxy ile çözebilirsiniz .

  6) sorunlarla boğuşmak için sabrınız varsa süper olay. pazartesi günü açılan hattımı hala kullanamıyorum. bugün cuma

  7) tam bir hafta sorunlarla boğuştuktan sonra gün itibariyle kullanmaya başladığım, göz yaşartan mükemmel hadise. bir yandan sözlüğe yazarken bir yandan da 26 kb/sn hız ile 40 mblık video indirmek çok hoş vallahi. hele 25 dakika kaldı demesi yok muşükürler olsunaz cefa çekmedik tabe

  8) adsl yardım hattı

  9) oturdugum bolgeye baya gec gelmesi sonucu ve maleseftirki kablonetten mahrum bir dagda yaşamamin sonucu olarak heleki yazin her ay 400 milyonun uzerindeki tel faturalariyla delirip artik internete vedayi dusundugum anlarda telekomun mujdeli haberi ve kullanmaya başladigim internet yolu .

  10) ayrica statik ip guzel bir olay olmadigi gibi , isteyen şahsiyetlerin verecegi dilekce karsiliginda 5 milyon odeyip statik bir ipiniz olabilir .

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük