Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. tatli hayat - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  tatli hayat

  1) basrollerini haluk bilginer we turkan soray'in oynadigi harika otesi bir komedi dizisi.. su aralar ekrandaki bir cok kalitesiz programin yerine tekrarlarinin konulmasi gereken haluk bilginer'in oyunculugunu mukemmel bir sekilde gosterdigi harika bir dizi.

  2) amerikan the jeffersons’in turkiye uyarlamasi. super komedi. haluk bilginerihsan yildirim ve celal kadri kinogluirfan bey gulmekten gebertiyor.

  3) ihsan yildirim adlı bir kurutemizlemecinin sosyeteye kendini kabul ettirmeye çalışmasını kahkalarla izlediğimiz dizi...

  4) turkan soray ın cuvalladıgı ve nasıl bu kadar meshur olmus dedırten dizi
  ayrıca harika dizi

  5) haluk bilginer ile celal kadri kinoglu'nun oynadigi, turkan soray'in izledigi, haluk bilginer'i gorunce konusmasini bile unuttugu ve 'ulan bu kadin nasil turk sinemasinin sultani olmus yazik' dedirttigi, kariyerine buyuk bir leke dusurttugu dizi...
  inanilmaz replikleri vardir...
  ayrica sanki irfan karakteri biraz cosmo kramer'i hatirlatir ama celal kadri kinoglu'nun oyunculugu gorulunce hemen susulur, 'belki de kramer'i da bu adam oynamaliydi' denir ve takdir edilir.

  6) insani bir yandan kahkahalara bogarken bir yandan da gozyaşlarina bogabilecek derecede muhteşem bir şaheser..abartmiyorum..gercekten oyle.valla billa.

  7) şeker hastaları için sakıncalı olan hayat modeli.
  berbat espriler

  8) [ebkz]#50235[/ebkz]

  9) bünyesinde haluk bilginer, celal kadri kınoğlu, asuman dabak gibi usta oyuncuları barındıran kaliteli yapım. 2 senedir devam eden dizi, bu sezon itibariyle ekranlara veda etmiştir. ayrıca türkan şoray, "sevinç" rolüyle yardımcı oyuncu sıfatından kurtulamaz. menekşe-irfan-ihsan üçlüsünün diyalogları kaçırılmamalıdır.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük