Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. private sozluk - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  private sozluk

  1) 28 10 2003 tarihinde akşam saatlerine dogru 40 derece ateşle yandigim bir sira gene benim tarafimdan acilmiş fakat sonradan yonetimi başkalarina devrederek ayrilmiş oldugum sozluk.

  2) independence in yaptigi en buyuk hata olan sozluk ...

  3) ileride birebirin sol çekeceği sözlük.fazlasıyla itici sözlük.

  4) yazarlarinin bizim hakkimizda yazdiklarina baktim ozellikle. ilginc seyler soylenmis ve sanki iclerinde korku varmis veya yonetimlerine yaranma amacli yazilmis gibi geldi bana.
  gulmeyin arkadaslar yazik

  5) independence in yonettigi sozluk olusumlarindan biri. sanalsimge koordinatorlugunde devam etmekte bildigim kadariyla.

  6) nedense kendi sözlüklerinde ki buglara bakmayarak başka sözlüklere bok atmayı pek bi seven yazarların olduğu ve dün butonuna basıp dünkü başlıkları görmenin mümkün olmadığı sözlük oluşumu

  7) sevdiğim, yakında açılacak sözlük. kalitesi yüksektir. ekşi sözlük'ten sonra en çok yazar barındıran, en çok tanınan ve en çok entry bulunduran sözlüktür. bence burada ve diğer tüm sözlüklerde olmayan çok önemli üç özelliği vardır:

  1) en çalışkan sözlük yazarları buradadır. abartısız yüzlerce eternity barındırır. swh
  2) en fazla sözlüğünü seven yazarlar buradadır.
  3) sözlük içerisinde en az birbirine laf sokan, akabinde dışarıda en çok birbirlerini ve sözlüklerini kollayan yazarlar buradadır.

  genel olarak dışarıdan bakanların kıl kaptığı bir oluşumdur. başlıca sebebleri iki tanedir:

  1) private sözlük yazarları diğer sözlükleri sevmezler, laf sokmaktan üşenmezler. misal [ebkz] #30496[/ebkz] fakat kapalı olduğu süreçte bu genel hava pozitife doğru kaydı, çünlü yazarlar başka sözlüklere geçiçi olarak da olsa gitti, diğer oluşumlarda bulundu, dostluklar kuruldu vs.
  2) denetim çok serttir ve ilk aylarındaki anket, forum havasının bir daha gelmemesi için diğer sözlüklerde legal olan entryler burada illegaldir. x kitabına çok sevdiğim kitap yazarsanız silinir. bu yüzden oradan ban yiyen yazarlar "hiç mi forum görmediniz mi lan" diye kızarlar buraya. fakat private sözlük'ü kaliteli yapan bu sıkı denetimidir.

  8) dunyada gelmiş geçmiş sozluk hatta dictionary fasilitelerinde boyle iğrenç renkler kullanilmadi, kendilerine ampul abiyi sunar, birebir sozluk araciliğiyla selamlarimi iletirim.

  9) bir zirvelerinin resimlerini görmüştüm. ortada bir bayan vardı birde en sağda, belki en sağdaki oradan geçen bir hatundur kesin bir şey diyemem ama ortada duran bayan takriben 40-50 yaşlarındaydı. ilk izlenim olarak öğretmenleri lise talebelerini müzeye götürmüş de hatıra fotoğrafı çektiriyorlarmış gibiydi. ama yine de takdir etmek lazım hepsini, baş olarak kendilerine bir anne seçmişler. eğitici öğretici kulak çekici.. swh

  10) [ebkz]8341[/ebkz] no'lu entryde bahsi geçen kişi tarafından yapılmamış olan sozluk.

  11) bir ara sıva işiyle uğraşıyorlardı herhal bitirdiler.

  12) özlediğim yer, ilk yuvam.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük