Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. kurban - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  kurban

  1) turkiye'de rock ile pop u karistirmayan ender gruplardan..vokalde deniz yilmaz gitarda ozgur kankaynar, bass da kerem tuzun we davulda burak gurpinar dan olusan eglenceli we iyi grup.. ilk albumlerinden sonra simdi de cover albumu cikmis we en yakin zamanda kendi sarkilarindan olusan yeni albumlerinin gelecegi ogrenilen grup.

  2) sert isimli son albumlerinde sari cizmeli mehmet aga coveri basarili olan hayvan ve yosma gibi guzel sarkilara da yer veren grup

  3) resmi sitesi www.kurban.com volkan celik tarafindan tasarlanmistir
  forumuna siteden linkle veya
  www.kurban.com/kurban/board adresinden ulasabilirsiniz

  4) turkiye'nin en iyi rock yapan grubu. ikinci albumleri yakin zamanda cikacak olan ucuncu albumleri oncesi artik kafayi yemek uzere olan hayranlari biraz oyalansin diye cikmistir, netekim cover agirlikli bir albumdur. ilk albumleri ise bir masterpiece, bir efsanedir. Turkiye'de benzerine cok rastlanan gruplarin aksine hem muzik zenginligi hemde soz kalitesi vardir sarkilarinda...severek dinliyoruz...

  5) pentagram myst knight errant gibi gruplardan sonra en iyi rock yapan grup kategorisine girebilecek gruptur. basscilarinin gevsek tutumu tarafimdan hazzedilmemektedir

  6) www.kurban.com


  7) kendi isimlerini tasiyan ilk albumlerini uzun bir yolculuk sirasinda ilk kez dinledigim ve kendimden gectigim,turkiye'de kaliteli isler yapan az sayidaki rock grubundan biridir.hewesle bekledigim 2. albumunde cover parcalara agirlik wermeleri "2. duman faciasi mi yasanacak?" paranoyasi yaratmasina karsin 3. albumleriyle yine gonulleri fethedecegine inandigim gruptur.

  8) grubun kendi ismini tasiyan ilk albumunden her dinledigimde huzun ve zewk arasi garip duygular uyandiran hos calismasidir ayrica.
  "gun olsam gunes olsam
  karanlik gecende gelip dogsam
  canimdan can alsan
  nur duser mi yoluna
  acin diner mi sonunda
  ruzgar olsam yagmur olsam
  hic sormadan gidisine bakip aglasam
  tas olsam engel olsam
  elimi acsam goge bagirsam
  nur duser mi yoluna
  acin diner mi sonunda"

  9) çok başarılı bir cover albume imza atmış, gelecegin ve şu anın 1numarali gruplarından.. sert albüm deki yosma adlı parça ilk dinlendiğinde yüzde tebessümlere, aşırı tüketimi ise gülücüklere yol açar.. yeni albümlerini heyecanla bekliyoruz..

  10) e.p tadında bi album cıkartmıs olan , turkiyenin en ii rock toplulugu

  11) tapınılan için yokedilen canlı, organik varlık.

  12) yaradana bagliligi ispat amaci ile katledilen canli varlik..o canli varliga kim can veriyor da biz kendimiz de o cani alma hakkini goruyoruz o ayri bir tartişma konusu tabi.

  13) guzel insanlar grubu.
  burak gurpinar
  deniz yilmaz
  kerem tuzun
  ozgur kankaynar

  14) mecazi olarak bir kazada veya felâkette ölen kimse veya maddi ve manevi bakımdan felakete sürüklenmiş veya insani değerlerini yitirmek zorunda kalmış veya bırakılmış kimse

  kurban olayim

  15) kurban bayrami

  16) yalan

  17) aska geldik

  18) yillar once ankara'nın dandik, kücücük, bar-cafe bozuntusu isletmelerinden biri olan buzz'da dinledigim ve gayet hosuma giden grup. adam olacakları o zamandan belliydi, herkesi costurmuslardi...

  19) 30 haziran 2004 tarihinde bodrum kale'de sahne alacak olan grup. başarılar hatta görüşmek üzere göz kırpan simili

  20) yalan diye bir parçaları var süper

  21) bi turlu isinamadiim ama kalitesi kabul ettiim guzel grup...
  dumanmania war bizde nede olsa...

  22) denİz yilmaz

  5 şubat 1974'te İstanbul'da doğdu. müzik eğitimine ortaokulda gitar ve davul dersleri alarak başladı. aynı tarihlerde ilk grubu İndians'ı kurdu. lise yıllarında gitarist ve solist olarak bir çok yarışmaya katıldı. daha sonra profesyonel olarak barlarda çalmaya başladı. cockroach adlı grupla çalıştı vebu gruptan jan peridar ile ilk prova stüdyosunu açtı. 1993'te biltek üniversitesi'nin işletme bölümüne girdi, burada müzik klubü açtı. 1995'te kendi bestelerini çalan outside adlı grupla çalıştı ve bir çok yarışmaya katıldı. 1997 outside türkçe müziğe yöneldi ve grubun adı kurban olarak değişti.

  özgür kankaynar

  2 kasım 1975'de bursa'da doğdu. '92 yılında müziğe başladı ve protest adlı grubu kurdu. '96 yılında İstanbul'a yerleşti. mayıs 2000'de roxy müzik günlerinde mod adlı grupla finale kaldı. şu anda İstanbul bilgi üniversitesi'nde gitar bölümünde müzik eğitimine devam etmektedir. daha önce sibel tüzün'le çalıştı ve çeşitli kayıtlarda çaldı. ağustos 2000'de kurban'a katıldı.

  kerem tüzün

  14 şubat 1971'de İstanbul'da doğdu. İlk - orta - lise'yi özel işık lisesi'nde okudu. müziğe ilkokuldayken trt İstanbul çocuk korosu'nda başladı. ortaokuldayken belediye konservatuarı'nda 2 sene klarnet eğitimi gördü. 1989'da bas çalmaya başladı. lise sıralarynda basketbol, hentbol ve buz hokeyi oynadı, sağı solu çok paralandığı ve bazen bas çalamaz hale geldiği için bunlardan vazgeçti. mimar sinan üniversitesi sanat tarihi ve arkeoloji bölümünü bitirdikten sonra İstanbul teknik üniversitesi mimarlık tarihi bölümünde master yaptı. lise - üniversite öğrenimi süresince ten on richter, nuh'un gemisi, toys, contrast, cockroach gibi gruplarla çaldıktan sonra outside'a katıldı, bu grup sonra adını kurban olarak değiştirdi.

  burak gürpinar
  23 mart 1975'te İstanbul'da doğdu. şu anda marmara ünıversitesi güzel sanatlar fakültesi'nde endüstri ürünleri tasarımı bölümü öğrencisi. müziğe 1989 yılında grup şurup adlı grupla apartmanlarının bodrum katında davul çalarak başladı. lise yıllarında okullar arası düzenlenen müzik yarışmalarına katıldı, dereceler aldı, bir yandan da virüs, badluck, blue blues band gibi topluluklarla çalıştı. 1994'te "not with my sister" adlı gruba girdi ve alternatif müziğe yöneldi ardından cockroach'la da çalışmaya başladı. 1995'te prova stüdyosu açtı ve ilk adı outside olan kurban grubuyla; orada çalışmaya başladı.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük