Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. chp - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  chp

  1) cumhuriyeti savunmakla uzaktan yakından alakası olmayan solcuları karalamak içinde biz solcuyuz diyen düzen partisi.son seçimlerde amblemindeki altı okun bi taraflarına saplandıgını düşünüyorum...

  2) cumhuriyeti, ataturk'u ve ulkenin tum degerlerini parayla satin almis gibi siki siki elinde tutugu icin bize hicbir sey birakmayan, bunun yuzunden kendisini destekleyip kendisi gibi dusunenlerin bu ulkenin sahibi, dusunmeyenlerin ise bu kisiler tarafindan ermeni askeri muamelesi gordugu bir zihniyeti barindiran, ilk kurulusundaki cizgiden sapmis parti.

  3) şimdilerde başında, ülkemizdeki sol görüşün içine eden ve sol partilerin birbirlerine cephe almasına neden olan bir liderne biçim liderse? bulunan parti..

  4) insaatci partisi... tsk'nin siyasi kanadi... liberal-sagci parti

  5) hizipçi parti

  6) cumhuriyet halk partisi...

  7) sosyal demokrasinin "s"si ile ilgisi olmayan turkiye icin bir diger zararli partidir. statukocudur. ilerlemeye engeldir. statukocu ve siyasi iktidarla guc kavgasina girmis genelkurmay'in meclisteki sozculugunu yapmakta ve gun gectikce kan kaybetmektedir. turkiye'de kavramlarinicini bosaltmakta ustune olmayan en cok yalan soyleyenleri bunyesinde barindiran komik bir partidir.

  8) önüne gelen partiye çamur atan,"atatürk'ün partisiyiz" diyerek oy toplamaya çalışan parti. %20 civarı oy alabilmiştir !!!

  9) sol gösterip sağ vuranların ana muhalefet partisi

  10) deniz baykal

  11) türk sosyal demokratlarının 80'den sonra dağılmasına ve bir daha tek bir partide toplanamamasına önayak olmuş, deniz baykal ve yakın arkadaşlarının partisi

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük