Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. buffy the vampire slayer - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  buffy the vampire slayer

  1) vampirlerle savaşacak ve dünyayı kurtaracak bir çeşit süper kız mı? bu kesinlikle çok saçma!”
  buffy

  buffy the vampire slayer’ın sorularla dolu 5. sezon finalinin ardından 6. sezon başlıyor. altıncı sezon, buffy’nin kaderinin belli olacağı bir bölümle başlayacak. buffy’yle son karşılaşmamıızda kardeşinin yaşamını kurtarmak adına kendini feda etmiş ve izleyicileri merak içinde bırakan bir finalin ardından beşinci sezon sona ermişti. yeni sezonda willow büyü yeteneğinin sınırlarını keşfetmeye devam edecek. xander ve anya, diğer yandan da buffy ve spike yine birbirlerine yakınlaşıp, ‘vampir avı ile donanmış’ diziye ‘romans’ havası katacak.

  ılk bölümünden itibaren cnbc-e’de yayınlanan dizinin kahramanı buffy, dünyayı vampirlerden korumak üzere seçilen avcı olduğunu 1996 yılında ilk gözcüsü ve yol gösterisici olan merrick’den öğrenmişti. bir yıl sonra ise anne babası boşandı ve buffy’nin hayatında yepyeni bir sayfa açıldı. annesiyle beraber los angeles’dan sunnydale’e taşındılar ve diğer dünyaya bir ‘kapı’ olan bsunnydale’de arkadaşlarıyla birlike zorlu bir ava başladı: vampir avına...

  kötülüğün bu kadar dolaysız bir biçimde teşhir edildiği ve şiddetin böylesine umarsız ama bir o kadar da esprili bir dille sunulduğu bir dizi yoktur sanırız ya da en azından buffy yayına girene kadar yoktu. sonrasında onun açtığı yoldan gidenler oldu elbette, hatta buffy’nin en sevilen yan karakterlerinden angel, kendi adını taşıyan başka bir dizinin baş kahramanı olarak ilginç bir transfere bile konu oldu.


  kim kimdir?

  buffy summers (sarah m. gellar)
  doğum tarihi: ocak, 1981
  doğum yeri: los angeles
  mesleği: vampir avcısı
  seçilmiş biri. vampir avcıları’nın sonuncusu. sunnydale’de ‘gözcüsü’ giles ve arkadaşlarının yardımıyla kötülüğe karşı savaşıyor.
  bunu sadece o başarabilir. o bir vampire slayer!

  robert giles (anthony s. head)
  doğum tarihi: 1954
  doğum yeri: ıngiltere
  mesleği: eski gözcü
  watcher (gözcü) dehası rupert giles, buffy’nin ilk gözcüsü merrick’in öldürülmesi üzerine genç avcıyı korumak ve yol göstermek üzere görevlendirildi. sadece gözcüsü değil, her şeyi oldu.

  dawn summers (michelle tranchtenber)
  doğum tarihi: bilinmiyor
  doğum yeri: bilinmiyor
  mesleği: öğrenci, the key
  dawn’ın bir doğum tarihi yok. o, destansı bir güce sahip the key. cehennem tanrıçası glory’i durdurmak için bir grup keşiş tarafından beden formuna sokulan the key, buffy’nin en yakın arkadaşı.

  willow (alyson hannigan)
  doğum tarihi: 1982
  doğum yeri: sunnydale
  mesleği: öğrenci, cadı
  willow’un ilginç bir hayatı var. bir cadı olmasının ötesinde yeteneklere de sahip. o çılgın bir hacker ve iyi bir öğretmen. oz ile ilişkisinden darbe alan willow’un artık bir kadın sevgilisi var.

  anya (emma caulfield)
  doğum tarihi: bilinmiyor
  doğum yeri: bilinmiyor
  mesleği: eski bir iblis
  the demon, 1124 yıllık yaşamında büyük değişikliklere tanık oldu. bu değişikliklerden biri de kendisiyle ilgili. xander’a olan aşkı ve ölümlülerle ilişkileri, anya’nın insan tarafını ortaya çıkartıyor.

  xander harris (nicholas brendon)
  doğum tarihi: bilinmiyor
  doğum yeri: sunnydale
  mesleği: garip işler
  sunnydale'de doğdu ve büyüdü. hiçbir zaman iyi bir öğrenci olamadı. bir sürü garip işte çalıştı. ekibe katıldıktan sonra birçok kez sadakatini kanıtladı. günü kurtarmak için basit ama çok güçlü bir kuralı var: sevgi ve arkadaşlarına sadakat.


  neler olacak?
  buffy ve spike, arkadaşlıktan bir adım daha ileri gidecek bir ilişkiye başlıyor.
  ıçindeki gücü gün geçtikçe keşfeden telepatik kızıl willow, ‘iyi kız’dan ‘kötü kız’a dönüşecek gibi görünüyor.
  sezon ortasına doğru xander ve anya herkese bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. tabii ki işler beklendiği gibi gitmeyecek ve sonunda anya’yı yine the demon olarak göreceğiz.
  buffy’nin başına gelecekler, tüm vampirleri sevindirecek. arkadaşları içinse çok zor günler olacak.
  giles, ıngiltere’ye geri dönecek.
  willow, doğaüstü güçlerini kullanarak buffy’yi geri getirmeye kalktığında, bugüne kadar tanımadığımız bir buffy’yle karşılaşacağız.
  sonunda buffy’yle birlikte hepimiz aynı soruyu sorar hale geleceğiz: hangisi gerçek, hangisi yalan?

  kaynak; www.cnbce.com

  2) willow alyson hannigan olmasa bu kadar sever miydim diye düşündüren,avrupada çoktan bitmiş,bizim ise son sezonunda olduğumuz post-modern vampir avcısı dizisi.daha güzeli için angel

  3) bugun sezon finali yayinlanacak olan dizi..

  4) pek cok arkadaşi olmuş, sevdigi adam yani vampir olan spike toza donuşmuş, ona ragmen gene de dunyayi kurtarmiş olmanin vermiş oldugu mutluluklar siritarak ekrana veda etmiş olan dizidir.

  5) yarindan itibaren hafta ici hergun saat 24 00 itibari ile cnbc-e de yayinlanmaya başlayacak.eski bolumleri ama olsun.gene de izlenebilecek 3 diziden biri oldugu icin yeniden izlemeye deger.

  6) spike ah ahh o gözler yok mu dizide yer almasa ben dahil bir yıgın hatunun izlemekten vazgececegi dizi..

  7) izlenesi diziler

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük