Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. gunaydin sozluk - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  gunaydin sozluk

  1) sabahin 05:00 inde kalkarsiniz..tabi yatmişsaniz..gecersiniz sozlugun başina..bakarsiniz..icinizden bişeylere gunaydin demek gelir..etrafinizda kimse yoktur..yalnizsiniz..kimseye gunaydin diyemessiniz..o an icin en yakininiz sozluktur..yapilabilicek tek şey kalmiştir..gunaydin sozluk.

  2) sağol canım sana da günaydın demek geldi birden içimden..
  kendisini sözlük zannetmek

  3) günaydın ey cemaat-i birebir.

  4) sabah serifleriniz hayrolsun efenim.

  5) gunaydin

  6) mikrofon olmadigi icin kimse duymaz ama yureklerde hissedilir.

  7) güne ilk merhaba diyen sözlük yazarlarının birbirlerine toplu günaydın deme biçimidir.

  8) gece rüyama girdin lan sözlük denilesi hede..

  9) günaydin sözlük,
  bugün yine benzine zam haberi karsilayacak bizi, bilmem ne kadar ilgilenirsin. ab ülkelerinde referandum modasi baslamis. fransa bizimkilere bir sorayim, hepsi "d'accord" taam taam gelsinler derse olur demis. sonra hizini alamayan chirac, " siz neden referandum yapmiyorsunuz türkiye için" diye almanya ya baski yapmis. olmaz, demis schröder. "bizim anayasamizda, ab ye giris adayligi tartisilan bir ülke için halki yormak yok. vatandas dava açar, bunun için rahatimi niye bozuyon kardesim diye." demis.
  sonra memura yüzde 10 zam önermisler "hih" demis, sirtini dönmüs memur. istememis, begenmemis. yüzde 50 versen ne çikar, derdimiz maas artisi degil, istikrar, denge, vesaire..
  sonra, bazi yurdum futbol takimlari bazi kupa maçlarinda elenmis ya da tur atlamislar,
  fransa da bir türk ögrenci, türban yasagini protesto için saçini kazitmis,türban a tepkisinden mi yasaga tepkisinden mi anlamadim. sonuçta saç elden gitmis,
  günün güzel geçsin sözlük, yazarlarin birbirine anlatacagi ayrintilar bol olsun, bir de "kizarmis ekmekli sabah kahvaltisi hazirlama kadrosu" mu açsaydik.. taam, sustum, bir de sen anlat. quoi de neuf? ne var ne yok sözlük?


 2. Gündelik Sözlük

Sözlük