Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. akrep - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  akrep

  1) zehirli bir avci.ayni zamanda radyasyondan etkilenmedigi bilinmektedir..etrafina cember halinde bri ateş yakildigi zaman kendini sokarak intihar edecek kadarda delikanli bi hayvan..

  2) ayrica bir burc ismidir..
  akrep burcu

  3) genelde polis teşkilatinda kullanilan, seri atiş yapabilen, otomatik bir tur tabanca..mp 5 benzeri bir silah.

  4) saatin kadraninda bulunan ve zamani gostermeye yarayan uc cubuktan bir tanesi..digerleri ise yelkovan ve saniyedir.

  5) akrep burcu kadini
  akrep burcu erkegi

  6) uzi

  7) her bir ayağının ucunda bulunan ve "milimetrenin milyonda birinden daha küçük titreşimlere" yol açan hareketleri bile tespit eden algılayıcıları sayesinde avlarını kovalayabilir ya da düşmanlarından kaçabilir.

  kelebek konması gibi, akrebin yakınındaki en ufak bir hareket kumda titreşim dalgası oluşturur. her iki dalganın yayılma hızları farklıdır. akrep bu iki dalganın kendisine ulaşma süreleri arasındaki farktan ava olan mesafesini belirler. avdan yayılan düşük hızlı dalganın, akrebin ava en yakın algılayıcısı ile en uzaktaki algılayıcısına ulaşmasından da avın hangi tarafta olduğu tam olarak belirlenir. hatta bu son iki sinyal akrebin tam bir hesaplama yapabilmesi için biraz geciktirilir. ancak bu geciktirme süresi bile göz açıp kapama süresinden bile kısadır. nitekim iki sinyal arasındaki fark saniyenin beş yüzde biri kadar ise akrep saldırı için bir an bile beklemez.

  8) scorpion

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük