Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. sakip sabanci nin vefati - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  sakip sabanci nin vefati

  1) bobrek tumorunun karacigere atlamasi sonucunda kalp ve solunum yetmezligi sebebi ile unlu iş adami sakip sabanci 10 nisan 2004 cumartesi sabahi 05:55 itibari ile tedavi gordugu amerikan hastahanesin de hayatini yitirmiştir..tum turk ulusunun başi sagolsun..

  2) detayli bilgi durmaksizin tv de gosterilmektedir..ozellikle cnn turk, ntv ve tv 8 de geniş bilgiler verilmektedir şu siralar..

  3) turkiyenin gercekten calisanina hakkini veren tek yoneticisi nur icinde yatsin allah sevenlerine sabir versin dedigimiz kisi
  fransa nin gercek sahibi


  4) dünyanın fani ölümün ani olduğunu bize tekrar hatırlatan takıntılı kelimeleri üç kere tekrarlayan en zenginler arasındaki en efendi adamına rahmet diliyoruz. mekanı cennet ruhu şad olsun..

  5) sakıp sabancı turkıyenın en degerlı kısıdır turkıye ıcın katlanamayacagı hıc bır sey olmayan bu kısı ye allahtan rahmet dılıyorum aılesıne bas saglıgı dılıyorum tum turkıyeye gecmıs olsun

  6) sakıp sabancı turk ulusuna gelmiş geçmiş en buyük ekonomik desteği veren, yapmış olduğu üretim ile turkiye nin sanayileşmesinde büyük rol oynayan ve işleyiş acısından bir çok firma ve kuruluşa örnek olan çalışma prensibini kazandıran kişi... kendisine allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz...

  7) evet sakıp sabancı vefat etmiştir lakin ilginç olan kraldan çok kralcı olma halinin türk ulusunda baki olmasıdır, türk ulusuna bidi bidi yapmış gibi pek çok uzun ve acıklı laf ebeleri duyacağımızı işaret eden bu ölüm herhangi bir insanın ölümünden daha üzücü değildir zaten ne yaptıysa kendisi için yaptığı suratından eksilmeyen kayserili ifadede herzaman görülmüştür yinede ölünün arkasından iyi bilirdik demek gelenektendir öyle diyelim.

  8) turkiye icin ornek sayilabilecek bir is adamini kaybetmenin huznunu yasamaktayiz.

  9) trilyonlarınız olsa da öteki tarafa bi kefenden başka hiç bişey götüremiyosunuz.

  10) genel kurmay başkani orgeneral hilmi ozkok pazartesi gunu yapacagi bilgilendirme basin toplantisini sakip sabanci nin vefati sebebi ile bir gun erteledi..

  11) yaptıgı onca hayır kurumundan sonra bile " onları vergiden düşüyo " gibi saçma ve igrenç yakıştırmalar yapılmış zavallı zat. sende yap, sende düş özellikle spastik oğlu için söyledigi"türkiyeye araba satıyorum kendi oğluma bir tane veremiyorum" lafı çok koymuştu. duy baba duy

  12) genclik yillarinda uc yil mucadele etmek zorunda kaldigi icin okulunu bile birakip tahsil gormesini engelleyen zaturrenin, bu kez onu olum yatagina yatirmasi olayin ilginc bir yanidir.
  mart ayinda yaptigi son roportajinda bir kitap yazacagini, konusunun saglikla ilgili olacagini soylemisti.
  ona verilen omur bu kadarmis, allah rahmet eylesin.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük