Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ajdar anik - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ajdar anik

  1) yurdum insaninin muzik zevkine bir kere daha hayran kalmama sebebiyet veren sanatci(!) kişi..oyle ki bir zaman geliyor ajdar nanik, şey, ajdar anik dinlemeden uyuyamaz oluyorum..sabah kalktigimda cilginlar gibi saga sola koşturup nane nane diyerek başimi duvarlara vuruyorum..evet..itiraf ediyorum..ajdar anik benim icin bir idol, bir bagimlilik, bir hipopotamdir..evet evet..bir hipopotamdir..neden hipopotamdir ben de bilmiyorum...ama hipopotamdir..oyle olmalidir en azindan..o ses bir başka varliktan cikamaz..bir başka varlik nane nane isminde bir bidi ile ortaya cikip "ben bu şarkimi size armagan ediyorum hulya (avsar) hanim" demez..evet..kesinlikle bir hipopotamlik var bu işin icinde..daha acisi şudur ki;bahsi gecen kişi gercekten bir makine muhendisi ise vah benim turkiyemin haline..

  2) ülkemiz insanının acımasızlığına bir kez daha kanıt olmuş yardıma muhtaç insandır.. insan şunu ciddi ciddi düşünüp sinirlenmektedir, 1)bizim halkımız bu kadar ezik ve yardıma muhtaç bir insanın saçmalamasını hakikaten beğeniyor mu??
  -eğer beğeniyorsa kimse müzik dinlemesin, tüm tiyatro binaları yansın, sinemalar yıkılsın ve konserler, etkinlikler, sergiler vs. iptal olsun, ülkede bir daha sanattan bahsedilmesin.. sanatçılar asılsın demek geliyor insanın içinden..
  -ha eğer beğenmiyorsaki öyle zannediyorum bu kadar zavallı bir insanı program program dolaştırıp maymunluk yaptırmak ve dalga geçmek insanlığa sığar mı??
  toplumu uyuşturmak adına yapılan tüm magazin ve beyin yıkama programlarının durdurulması, bu programları hazırlayanların sokaklarda yatıp kalkar duruma gelmeleri, ve zavallı, cahil, amaçsız, çaresiz ve boş insanların birer şaklaban olmamalarını temenni ederim..
  not:yazdıklarım hiçbir propaganda amacı taşımamaktadır sadece halkımı sevmemden ve bu tabloya katlanamamaktan kaynaklanmaktadır..

  3) "nane nane" isimli şarkısıyla listeleri alt üst eden,bir sonraki yıl ülkemizi eurovizyon'da temsil edeceğini düşündüğüm,genç kızların sevgilisi,büyük bestekar.

  4) ebru gundes'e armagan ettigi sarkinin sozleri:
  'ni le le ni lele ni lel le ebru
  ay le le ay lele ay lel le ebru
  basindasin basinda
  halimi sorma
  sen bi de dans olsa
  bak o zaman gorme
  ni le le ni lele ni lelle ebru
  ay le le ay lele ay lelle ebru'

  ayrica naneyle de dalga gecmeyin. sarkinin bir hikayesi var: 'bir bayram gunu evinin balkonunda oturan makine muhendisi ajdar anik'in her zaman rahatsizik duymasina sebebiyet veren konu, cigarasini yaktigi vakit tekrar aklina gelmistir ve ajdar yine dellenmistir. her zaman bayramlarda insanlara verilen nane sekeri hakkinda bi sarki yoktur. aman allahiim bu nasil olur. nasil mumkundur. ajdar anik mukemmel zekasni burda kullanmalidir. bisi yapmali. ajdar karari verir. sarki yazmalidir.karar verilmis, cozum bulunmus ve ortya mukemmel bi sanat eseri cikmistir.'

  alirim senden sonra tum yetkimi

  5) duyduğum bir dedikodudan fazlası değildir ama çalıştığı klüpte gecelik 500 milyon alıyormuş.haftada üç günden ayda 6 milyar o güzide sese.

  6) turkiye popstar yarişmasinin hiperaktif kişiliği. şov insani, makine mühendisi.

  7) asrin sanatcisi.buyuk insan.makine muhendisi olup dişlilerin sesinden beste yapabilen yegane varlik..hastasiyiz.
  kiskananlar catlasin

  8) ajdar anık'ın birebir sözlük için beste yapması

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük