Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. feminizm - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  feminizm

  1) insanlari baz alarak dusunmeyen, kadinlar cercevesinde egosentrik bir eksen cizen akimdir gunumuz itibariyle. 1900lerin basinda margaret maed 'in basini cektigi bir durum bugun ortada yoktur ve yasal duzlemde de bir ayrimdan bahsetmek mumkun degildir. pratik uygulamalari icin genel anlamda insan haklari ihlallerinden hep beraber konusabiliriz. kolay anlasilir bir ifadeyle kadin yoktur, insan vardir. bu cercevede degerlendirirsek feminizm ve anti gibi bir suru cetrefilli dalgaya girmemis oluruz ve herkesin izdirap duyabilecegi sorunlari hep beraber tartisabiliriz, ki modern sehirli erkekler de boylesi bir duzlemde cozum uretmeye karsi degillerdir saniyorum. sorun taraf yaratma sorunudur.

  2) tum garabet dusunce sistemleri gibi ulkemize disaridan gelmis bir bolucu dusunce.hedefte olan turk orf adetlerine gore erkegin reisliginde olan cekirdek aile yapisidir.bunun yurtdisindaki temsilcileri lezbiyenlerdir.ulkemizde ise kafasinin cok calistigini zanneden saci uzun akli kisa asi canlilardir.ki bunlar ''saci uzun akli kisa'' lafina atfen saclarini kisacik kestirmislerdir.genelde ulkemizde cirkin kadinlar bazinda taban bulmustur.kadirist intikam tugayinca bu gafiller susturulmuslardir.kadinin belinden bebegi sirtindan kotegi eksik etmeyeceksin

  3) bildiğim kadarıyla kadın erkek eşitliğini savunmaktır.fakat bazı matmazeller bunu saptırıp fanatik erkek düşmanlığına çevirmişlerdir.yazık çok yazık.

  4) "kadinin belinden bebegi sirtindan kotegi eksik etmeyeceksin" diyebilen moronlara karsi koyan bir dusunce [ebkz]2072[/ebkz]. bu, isin -izm'ligi.
  bir de guncel hayatta yasanilan turu var, ki o da duygu asena zat- i muhteremi sayesinde yerin dibine gomulmustur, uzerinde de horon tepilmistir.

  5) femizim denilen histerik manyaklık, kurunun yanında yaşı da yakan , erkek olmanın suc olmadığını, erkek ic gudulerine sahip olmanın ayıp olmadığını kavrayamamış, butun erkekleri kadın doven, yere tukuren, cuk karıstıran hanzolarla aynı kefeye koyarak, erkekleri pasifize edip, uste cıkmaya ve dunyayı seytansı arzularına, ihtiraslarına köle etmeye çalışan, erkek iktidarından beter bir iktidar oluşturmayı hayal eden kadınları barındıran akım.

  6) bos isler

  7) feminist

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük